شب ستاره‌ها؛ رکوردهایی که مسی، هری کین و رونالدو ثبت کردند

جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۰۴

شب گذشته سه ستاره بزرگ فوتبال دنیا، سه رکورد تازه ثبت کردند؛ لیونل مسی با گلزنی دردیدار برابر پاناما به رکورد ۸۰۰ گل در دوران حرفه‌ای خود رسید، هری کین با گلزنی در دیدار برابر ایتالیا برترین گلزن تاریخ تیم ملی انگلستان شد و رونالدو با ۱۹۷بازی رکوردار بازی ملی در تاریخ فوتبال شد.

دیشب آرژانتین دیداری دوستانه با گل‌های لیونل مسی و تیاگو آلمیدا مقابل پاناما به برتری رسید. این نخستین بازی آرژانتین پس از قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲ بود.

آرژانتینی‌ها دوباره قهرمانی در جام جهانی را جشن گرفتند. در این بازی لیونل مسی گل زد تا به رکورد ۸۰۰ گل در دوران حرفه‌ای خود در بازی‌های ملی و باشگاهی برسد.

در اروپا و در لیسبون، پرتغال با چهار گل لیختن اشتاین را در مقدماتی یورو ۲۰۲۴ شکست داد. دبل رونالدو دراین‌بازی، دو رکورد برای او به جا گذاشت، ۲۰ سال گل‌زنی در تیم ملی و البته ثبت ۱۹۷ بازی ملی، رکورد تازه در تاریخ فوتبال.

در ناپل ایتالیا و در دیگر دیدار مقدماتی یورو ۲۰۲۴ انگلستان ۲-۱ از ایتالیا گذشت. اما این بازی هم یک رکورد برای هری کین، کاپیتان سه‌شیرها داشت؛ او با گلزنی در دیدار برابر ایتالیا از وین رونی عبور کرد و به تنهایی برترین گلزن تاریخ تیم ملی انگلستان شد.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
آستانه
خبر

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید