افشای مذاکرات مقام‌های ارشد نظام؛ هشدار یک فرمانده سپاه قدس درباره فروش اطلاعات به اسرائیل

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۹

بر اساس سند سری رسیده به ایران اینترنشنال از نشست مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی با حضور علی خامنه‌ای، رحیم نوعی اقدم، از فرماندهان سپاه قدس، درباره «خسته» و «فرسوده شدن» نیروهای این نهاد و «فروش اطلاعات» توسط آنان به اسرائیل هشدار داده است.

طبق این سند که نخستین بار در کانال تلگرام «وقت آزادی» منتشر شده، نوعی اقدم، عضو ارشد سپاه قدس که مدتی فرمانده نیروهای ایرانی در سوریه بوده، گفته است نیروهای سپاه قدس در مناطق مرزی اسرائيل و بلندی‌های جولان «با مشكلات زيادی مواجه» هستند.

او بمباران‌های «بی‌وقفه» اسرائیل، «عدم دسترسی سريع به تامين نيروهای هم‌پيمان ايران در اين منطقه» و «مساله‌های عقیدتی و مشکلات خانوادگی نيروهای ايرانی» را از جمله این مشکلات نام می‌برد.

نوعی اقدام افزوده «لو رفتن طرح‌های عملياتی و پيش‌دستی‌های نيروهای اسرائيل در تله‌گذاری عملياتی و داشتن اطلاعات و كد رمزهای تعيين‌شده برای عمليات» قدرت نیروهای ایران را کاهش داده است.

این فرمانده سپاه قدس از فروش اطلاعات توسط نیروهای این نهاد به اسرائیل به دلیل اعتراضات مردمی در ایران و «کاستن از فشار زندگی» و «خسته شدن» خبر داده است.

بر اساس این سند، او گفته است: «پيش‌دستی نيروهای اسرائیلی در پنج عمليات به ما نشان داده است كه مساله نفوذ يا عدم همدلی و عدم تمايل نيروها به باقی ماندن در مرزهای اسرائیل، آنها را به راه‌های غير قابل تصوری وارد كرده است.»

نوعی اقدام در سخنان خود تاکید کرده که «فروش اطلاعات برای كاستن فشار زندگی»، «عدم تمايل به جنگ‌های روزانه و هفتگی و خستگی نيروها» و همچنین «عدم درک صحيح از موقعيت كنونی كشور» و مساله اعتراضات در كشور «نيروها را با تضاد مواجه كرده است».

این فرمانده سپاه قدس در این جلسه گفته نیروهای تحت امر او و همچنین دیگر بخش‌ها «احساس خطر كرده و بعضی از نيروها به مشاغل درون كشور تمايل نشان می‌دهند».

او همچنین اذعان کرده اگر جمهوری اسلامی مناطقی را كه «سال‌ها با تلاش» در برون مرز به دست آمده را از دست بدهد، «تهديد عملی برای نظام جمهوری اسلامی خارج از تصور نخواهد بود».

بر اساس این سند سری رسیده به ایران اینترنشنال، فرماندهان سپاه پاسداران و مقامات ارشد نظام در این جلسه همچنین از ریزش در نیروهای درون حکومت سخن گفته و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا از خنثی شدن طرح یک حمله توپخانه‌ای به دفتر خامنه‌ای خبر داده است.

نوعی اقدام تاکید کرده است: «مساله فرسايش در نيروهای نظامی جدی و خطر آفرين است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها