دستاوردسازی تاج برای تیم ملی در جام جهانی؛احتمال حضور تماشاگران زن در بازی با روسیه و کنیا

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

مهدی تاج امروز از احتمال حضور تماشاگران زن در دو بازی دوستانه آینده تیم‌ ملی با روسیه و کنیا خبر داد: «انتظار من از تماشاگران، رعایت کردن شئونات است تا تصمیم‌گیرندگان به ورود زنان ترغیب بیشتری پیدا کنند.» او همچنین عملکرد تیم ملی در جام جهانی را قابل قبول دانسته است.

ایسنا به نقل از رئیس فدراسیون فوتبال دراین‌باره نوشته: «در حال حاضر ممنوعیتی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیست. تنها نگرانی‌هایی بابت اتفاقات و رفتارهایی است که ممکن است رخ دهد. از سازمان لیگ درخواست می‌کنم که تلاش کنند که زنان بتوانند در ورزشگاه‌ها حضور پیدا کنند. امیدوارم بازی با روسیه شروعی برای حضور زنان باشد. منتها اگر به زنان، به خصوص به هواداران تیم مقابل، هتک حرمت شود، مانعی برای این انجام این مهم ایجاد خواهد شد.»

تیم‌ ملی فوتبال، سوم و هشتم فروردین ۱۴۰۲ در دیدارهای دوستانه در ورزشگاه آزادی به ترتیب به مصاف روسیه و کنیا می‌رود.

تاج در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال به دستاوردسازی برای تیم‌ملی در جام جهانی پرداخت.

ایرنا به نقل از او نوشته: «اتفاقا ما به خوبی از شیطنت ها در جام جهانی عبور کردیم و در کنار این مساله سه بازی قابل قبول در جام جهانی داشتیم. بازی اول را به صورت طبیعی شکست خوردیم اما در بازی دوم مقابل ولز به پیروزی شیرینی رسیدیم و در بازی سوم هم عملکرد بسیار قابل قبولی داشتیم. کیروش در تیم ملی عملکرد قابل قبولی داشت و بعد از جام جهانی قطری ها با سرمربی ما مذاکره کردند و این نشان می‌دهد که انتخاب کیروش از سوی ما قبل از جام جهانی غلط نبوده است.»

تاج همچنین از آزاد شدن پول‌های فدراسیون، استقلال و پرسپولیس خبر داد: «باید چالش‌های مالی با فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا را حل کنیم. باید تلاش کنیم تا پول استقلال و پرسپولیس انتقال داده شود و البته اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن است. از مجموعه درآمد حق پخش هم درآمدی نداریم با مشکلات زیادی روبه رو هستیم و اگر بتوانیم پول‌های خود را زنده کنیم بسیار از مشکلات فدراسیون فوتبال برطرف خواهد شد.»

او در همین باره در مجمع گفت: «چالش ما حق پخش تلویزیونی است. اگر درآمدی برای فوتبال نباشد، این فوتبال ویران است. مثل یک تاکسی است که بگویی ۷۰ تا ۸۰ درصد مسافرانش را به صورت رایگان جابجا کند. ما از حق پخش تلویزیونی محروم هستیم. باید ۷۰ -۸۰ مسافران را رایگان سوار کنیم. حوزه فوتبال به خاطر نبود اصلی‌ترین درآمد در ایران فدا می‌شود.»

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: «فوتبال پنج حق دارد؛ تبلیغات پیراهن، تبلیغات دور زمین، در آمد روز مسابقه، حق پخش و ترانسفر بازیکن در این فهرست است. از درآمد روز مسابقه محروم هستیم چون باشگاه‌ها ورزشگاه اختصاصی ندارند. امیدواریم کشور برای این یک راه حل پیدا کند. فدراسیون به تنهایی توان حل مشکل را ندارد. راه حال این موضوع ساده است.»

تاج گفت: «بعضی از باشگاه‌ها از در آمدهای دولتی استفاده می‌کنند و بعضی هم که اکثرا در فوتسال و فوتبال ساحلی هستند، در بخش خصوصی کار می‌کنند. اگر به این مسائل نرسیم، دیر یا زود آسیب می‌بینیم. فوتبال با هیچ پدیده‌ای قابل پیش‌بینی نیست.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
هت‌تریک با مزدک میرزایی
خبر
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها