نواک جوکوویچ در مسابقات تنیس اوپن میامی هم شرکت نخواهد کرد

شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۷

نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان که پیش از این به دلیل عدم تزریق واکسن کرونا مجوز ورود به آمریکا را کسب نکرده بود و اولین مسترز فصل، ایندین ولز را از دست داد، اکنون به اوپن میامی هم نمی‌رود. جوکوویچ به دلیل واکسیناسیون، مسابقات آزاد آمریکا را در سال گذشته هم از دست داده بود.

دارنده ۲۲ گرند اسلم، درخواست مجوز ویژه برای ورود به ایالات متحده داده بود، اما مانند رویداد جاری ایندین ولز برای مسابقات میامی هم مجوزی برای او صادر نشد. طبق قانون آمریکا، اتباع خارجی که واکسن کرونا در تزریق نکرده‌اند، نمی‌توانند وارد این کشور شوند.

جیمز بلیک، مدیر تورنمنت اوپن میامی، گفت: «ما یکی از برترین تورنمنت‌های جهان هستیم، ما دوست داریم بهترین بازیکنانی را داشته باشیم که می‌توانند بازی کنند. ما هر کاری از دستمان بر می آمد انجام دادیم، سعی کردیم با دولت صحبت کنیم، اما دست ما نیست، تلاش کردیم و او مجوز بگیرد. او همان پاسخی که برای ایندین ولز گرفت را اینجا هم گرفت. ما تلاش کردیم تا نواک جوکوویچ اجازه معافیت بگیرد، اما این اتفاق نیفتاد.»

جوکوویچ که سال گذشته مسابقات اوپن استرالیا را نیز از دست داد و به دلیل وضعیت واکسیناسیون خود از این کشور اخراج شد، گفته است که به جای واکسیناسیون کرونا، گرند اسلم را حذف می کند.

او اجازه داشت در ژانویه به ملبورن سفر کند و دهمین عنوان قهرمانی اوپن استرالیا را به دست آورد و با رکورد رافائل نادال برابر شد.

قرار است دانیل الاهی تنیسور کلمبیایی جایگزین جوکوویچ در این تورنمنت شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

شنیداری

پادکست‌ها