اختصاصی؛ یک کودک ۱۲ساله در استان البرز هفته گذشته هدف گلوله ماموران انتظامی قرار گرفت

شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۷

بر اساس گزارش رسیده به ایران‌اینترنشنال، هفته گذشته یک دختر ۱۲ ساله به‌ نام ملیکا برجی، در استان البرز هدف گلوله ماموران انتظامی قرار گرفت. طبق این اطلاعات، دست‌کم دو گلوله از پشت سر به این کودک اصابت کرده است‌.

این دختر‌بچه که با سطح هوشیاری پایین در بیمارستان مدنی کرج بستری شده بود، بامداد جمعه از سوی ماموران ناجا به بیمارستان عرفان نیایش در تهران منتقل شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که یک زن نیز در این حادثه هدف اصابت گلوله قرار گرفته و به بیمارستان منتقل شده است.

روز ۲۴ اسفند خبرگزاری ایسنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس البرز نوشت که ماموران انتظامی برای متوقف یک خودروی ۲۰۶ که «سابقه فروش مواد مخدر داشته»، اقدام به تیراندازی کرده‌اند و در حین تیراندازی «دو تیر» به یک زن و یک دختر نوجوان اصابت کرده است.

روز ۱۲ اسفند هم کودکی دو ساله به نام امیرعلی موسوی کاظمی در آغوش پدرش و در حالی‌که خواب بود هدف حمله ماموران انتظامی قرار گرفت و به قتل رسید.

حساب کاربری ۱۵۰۰ تصویر در توییتر در تشریح این تیراندازی نوشته بود که او همراه مادر، ‌پدر و برادر دوقلویش در جاده ورزنه استان اصفهان در سفری تفریحی بوده‌اند که «کامیونی متعلق به یگان ویژه جلو آن‌ها می‌پیچد».

بر اساس این گزارش، راننده‌ ماشین فکر می‌کند کامیون متعلق به «خِفت‌گیرها»ست و قصد می‌کند تا راهش را عوض کند اما نیروهای یگان ویژه به سمت آن‌ها شلیک می‌کنند.

به گفته اعضای خانواده، خودروی یگان ویژه شباهتی به خودروهای معمول پلیس نداشته است.

شلیک نیروهای نظامی به خودروهای عادی و قتل کودکان و شهروندان سرنشین آن پیش از این هم بارها اتفاق افتاده است.

چهارم دی ماه امسال سها اعتباری، ۱۲ ساله، اهل روستای خلوص بستک، همراه خانواده خود در مسیر لامِرد به بستک در استان هرمزگان در حرکت بود که بر اثر شلیک گلوله ماموران جان باخت.

همان زمان جانشین فرماندهی انتظامی هرمزگان دلیل قتل سها را «عدم تمکین راننده یک دستگاه خودرو پژو پارس با شیشه دودی به دستور ایست ماموران پلیس» اعلام کرد.

این حادثه در آستانه چهلم کیان پیرفلک، دانش‌آموز ۹ ساله ایذه‌ای رخ داد که او هم با تیراندازی ماموران کشته شد.

سپهر اسماعیلی هم جوان ۲۱ ساله‌ای بود که ۲۴ آبان و در روز تولدش همراه با دوستان خود به سوی زیباکنار راه افتاده بود اما با شلیک ماموران کشته شد.

بر اساس گزارش‌ها، ماموران ایست بازرسی به سپهر فرمان توقف می‌دهند اما او به این دلیل که دختر و پسر کنار هم بوده‌اند، ترسیده و نایستاده و ماموران بدون اخطار و هشدار، خودروی آن‌ها را با کلاشنیکف به رگبار بستند.

روز شش بهمن‌ سال گذشته هم ماموران پلیس، نوجوانی ۱۵ ساله به نام آصف ممبینی را در رامهرمز به رگبار گلوله بستند.

این نوجوان سوار موتورسیکلت بود که به گفته پلیس «پس از توجه نکردن به فرمان ایست» هدف اصابت گلوله‌های جنگی قرار گرفت و در بیمارستان درگذشت.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

تیتر اول
خبرها
چشم‌انداز
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.