پول استراماچونی مهیا شد؛ بازیکنان استقلال در کمپ ناصر حجازی اعتصاب کردند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۵

از صبح امروز خبر رسیده که استقلال توانسته پول طلب استراماچونی را از همراه اول بگیرد و تا شنبه بحران ۸۰ میلیاردی را از سر بگذراند. این درحالی است که به فاصله چندساعت، بازیکنان استقلال که به گفته ساپینتو، مدتهاست دریافتی نداشته‌اند، در کمپ ناصر حجازی اعتصاب کردند و تمرین نکردند

خبرگزاری آنا خبر داده که «بازیکنان استقلال امروز در کمپ حجازی حاضر شدند و بعد از مطرح کردن مشکلاتشان با ساپینتو حاضر به برگزاری تمرین تاکتیکی نشدند. طبق برنامه قرار است استقلالی ها روز ۲۷ اسفند یک بازی دوستانه برگزار کنند اما با این شرایط برگزاری این مسابقه در هاله ای از ابهام است.»

ساپینتو، سرمربی استقلال چند روز پیش و در نشست خبری پس از بازی با فولاد که با برد ۲ - صفر آبی‌پوشان خاتمه یافت، گفت: همه در مورد استراماچونی و پول او صحبت می‌کنند اما از آن طرف پول کادرفنی و بازیکنان هم هست؛ من حدود ۱۲ بازی پاداش نگرفته‌ام، بعضی بازیکنان به خاطر مخارج‌شان ماشین‌شان را فروختند. تعهداتی در قراردادشان بوده که باید انجام می‌شده تا بتوانند خانه و ماشین بخرند یا سرمایه گذاری مالی انجام بدهند.

به نظر می‌رسد اعتصاب امروز بازیکنان استقلال بی ارتباط با خبر تامین بودجه لازم برای پرداخت طلب استراماچونی نباشد. امروز خبرآنلاین خبر داد پس از مکاتبات علی فتح‌الله‌زاده و درخواست کمک برای استقلال، روز شنبه طلب استراماچونی را به حساب او واریز می‌شود تا خطر حذف آبی‌ها برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا از بین برود.

اما نکته قابل تامل، پرداخت طلب بیش از ۸۰ میلیارد تومانی استراماچونی از جیب اسپانسر چند فصل اخیر استقلال است؛ همراه اول. خبرگزاری آنا نوشته: «همراه اول به عنوان اسپانسر آبی ها به این باشگاه برای پرداخت این مطالبات کمک کرده است. البته درگذشت حسن غفوری فرد که پدرهمسر مدیرعامل شرکت همراه اول بود باعث شده تا دستور برای پرداخت این پول به تاخیر بیفتد.»

درحالی گفته می‌شود اسپانسر اصلی استقلال طلب استراماچونی را پرداخت می‌کند که پیش از این استقلالی‌ها هیچ اشاره‌ای به امکان استفاده از منابع اسپانسر فعلی برای پرداخت طلب استراماچونی نکرده بودند. احتمال می‌رود فتح‌الله‌زاده بودجه تامین مالی این فصل و حتی فصل آینده را به استرا داده است و همین باعث اعتصاب بازیکنانی شده است که طلبکارند و مدام نوای بی‌پولی شنیده‌اند.

فتح‌الله‌زاده تا پیش از در انتظار کمک‌های دولتی و یا وام بانکی بود. حتی چند روز پیش محمد مخبر، معاون اول ابراهیم رئیسی از هماهنگی برای پرداخت وام به استقلال برای پرداخت طلب استراماچونی خبر داده بود. از سوی دیگر علی امیری، قائم مقام باشگاه استقلال گفته بود که مخبر در نامه‌ای به سجادی، وزیر ورزش خواسته تا مشکل پرونده استقلال حل شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

۲۴
۲۴
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.