انفجار در ساختمان شبه نظامیان جمهوری اسلامی در دیرالزور یک روز پس از حمله به فرودگاه حلب

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۷

یک روز پس از حمله منتسب به اسرائیل به فرودگاه حلب، بر اثر انفجار در یک ساختمان محل استقرار نیروهای شبه نظامی جمهوری اسلامی در دیرالزور سوریه، چهار نفر کشته  و هشت نفر مجروح شدند.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که در یک انفجار در یک ساختمان محل استقرار نیروهای شبه‌نظامی جمهوری اسلامی در محدوده بیمارستان ایرانی در شهر دیرالزور در محله الحمیدیه چهار نفر کشته و هشت نفر زخمی شده‌اند. این سازمان از پرواز همزمان پهپادها همزمان با این انفجار خبر داده است.

با این حال خبرگزاری رسمی سوریه نوشت که این انفجار بر اثر انفجار مین رخ داده و سه نفر کشته و هفت نفر مجروح شده‌اند.

مناطق نفت‌خیز شرقی در استان دیرالزور در اختیار ارتش سوریه و گروه‌های متحد جمهوری اسلامی است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که در ماه گذشته میلادی ۱۶ نیروی وابسته به جمهوری اسلامی در سوریه کشته شده‌اند.

یک روز پیش از انفجار در دیرالزور، خبرگزاری دولتی سوریه به نقل از یک منبع نظامی این کشور اعلام کرده بود که در پی «حمله هوایی اسرائیل» در بامداد سه‌شنبه، فرودگاه حلب، دومین فرودگاه بزرگ سوریه، از کار افتاد.

پیشتر یک منبع نظامی اسرائیلی به جمهوری اسلامی هشدار داده بود که اگر تجهیزات و تسلیحات نظامی را زیر پوشش کمک‌های بشردوستانه به مردم زلزله‌زده سوریه به این کشور منتقل کند، بدون تردید پاسخ نظامی قاطعانه‌ای از سوی اسرائیل دریافت خواهد کرد.

فرودگاه حلب در ماه شهریور ماه نیز مورد هدف قرار گرفت و پس از آن به مدت سه روز بسته بود.

فرودگاه بین‌المللی دمشق نیز چندین بار مورد حمله قرار گرفته و از جمله دو ماه پیش سوریه از حملات موشکی« اسرائیل» به این فرودگاه خبر داده بود.

در سال‌های اخیر، اسرائیل صدها حمله هوایی در سوریه را انجام داده و مواضع رژیم دمشق و همچنین نیروهای ایرانی و حزب‌الله لبنان در خاک اسرائیل را هدف قرار داده است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر
مستند کوتاه - حسین تهرانی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید