خط‌ونشان رئیس لالیگا؛ بارسلونا نمی‌تواند بازیکنی جذب کند به رئال کهکشانی هم علاقه‌ای ندارم

جمعه ۱۴۰۱/۱۲/۱۲

خاویر تباس اعلام کرد که بارسلونا پس از ناکامی در تنظیم وضعیت مالی خود، نمی‌تواند بازیکن بخرد: «ما به بارسلونا اجازه ندادیم بازیکنی را در زمستان جذب کند و تابستان هم نمی‌توانند بازیکنی را بگیرد.» او همچنین گفته «نمی‌خواهم رئال مادرید به راحتی هر بازیکنی را که خواست به خدمت بگیرد»

خاویر تباس، رئیس لالیگا دیروز در یک کنفرانس خبری در لندن گفته که بارسلونا به دلیل حل نکردن مسائل مالی خود، در تابستان آینده قادر به جذب هیچ بازیکنی نخواهد بود.

به گفته تباس اگرچه فعال‌سازی چند اهرم به افزایش درآمدهای بارسا در کوتاه مدت کمک کرد، اما این باشگاه هنوز نتوانسته است مشکلات اقتصادی خود را به طور ریشه‌ای حل کند.

او گفت: «ما در زمستان امسال به بارسا اجازه ندادیم بازیکنی جذب کند و آن‌ها تابستان آینده هم قادر به جذب بازیکنی نخواهند بود. باشگاه با آن اهرم‌های معروف، در تابستان گذشته ۵ درصد گردش مالی خود را پوشش داد. اما این می‌توانست در سایر باشگاه‌ها دردسرساز باشد. ما دست به کار شدیم و به سرعت تمهیداتی را اندیشیدیم. هیچ‌کس حق ندارد به اندازه ۵ درصد گردش مالی خود، اهرم درآمدزایی بسازد.»

به گزارش مارکا، او از سوی دیگر با انتقاد به ولخرجی‌های تیم‌های لیگ برتر انگلستان و همچنین خرج‌های بی‌حساب و کتاب رئال مادرید، در گفتگویی گفته که اجازه نمی‌دهد رئال مادرید هر بازیکنی را خواست، بخرد: «آیا دلتنگ دوران کهکشانی ها هستم؟ نه دلتنگم و نه چنین دوره ای را می خواهم. نمی خواهم رئال مادرید به راحتی هر بازیکنی که خواست را به خدمت بگیرد. برای انطباق با وضعیت امروز صنعت، ما خواهان یک رقابت متعادل هستیم.»

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر
مستند کوتاه - سامپه

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید