نه تهران، نه بغداد؛ دیدار دوستانه تیم‌های ملی ایران و عراق لغو شد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۱

با وجود مانور فدراسیون فوتبال برای انجام دو بازی دوستانه در فیفادی چند هفته آینده که مصادف با نوروز ۱۴۰۲ هم هست، اما رسما بازی ایران و عراق به دلیل بلاتکلیفی ورزشگاه میزبان لغو شد. این دیدار ابتدا قرار بود در تهران برگزار شود و بعد از آن دو طرف به توافق رسیدند در بغداد برگزارشود

عدنان درجال، رئیس فدراسیون فوتبال عراق درباره دلیل لغو این بازی دوستانه گفت: ما با فدراسیون فوتبال ایران برای برگزاری این دیدار دوستانه به توافق نرسیدیم و در نهایت آن را لغو کردیم. به جای دیدار برابر ایران به مصاف روسیه می رویم.

دیدار تیم ملی فوتبال عراق برابر روسیه ۲۷ ماه مارس ۲۰۲۳ در شهر سوچی برگزار خواهد شد. محمد عماد زبیر، مدیررسانه تیم ملی عراق، پیش از این گفته بود: ما برای فیفادی مارس دعوتنامه حضور شش روزه در روسیه را دریافت کرده‌ایم.

البته تیم ملی فوتبال ایران هم با روسیه در سوم فروردین و فیفادی پیش‌رو یک بازی خواهد داشت. فدراسیون فوتبال درحالی تلاش داشت برای فیفادی‌های آینده بازی دوستانه هماهنگ کند که نیمکت تیم ملی فوتبال ایران سرمربی ندارد و کادر فنی‌ای وجود ندارد که بخواهد برای این بازی‌ها برنامه ریزی فنی کند.

فدراسیون در رفتاری با مربیان ایرانی که برخی از آنها، آن را توهین‌آمیز خوانده‌اند، از تعداد زیادی از مربیان داخلی برنامه خواسته است و از سوی دیگر رسما اعلام کرده دنبال مربی خارجی است!

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما
خبرها
کلید واژگان خامنه‌ای

شنیداری

پادکست‌ها