افزایش محدودیت‌های حصر موسوی پس از بیانیه‌ او درباره ضرورت تشکیل مجلس موسسان

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۸

همزمان با آغاز سیزدهمین سال حصر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، کانال تلگرام کلمه از افزایش محدودیت‌های حصر آنان در روز یک‌شنبه، به دنبال صدور بیانیه اخیر از سوی موسوی خبر داد.

کانال تلگرامی کلمه از افزایش ناگهانی محدودیت‌های میرحسین موسوی، از رهبران معترض به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و زهرا رهنورد، همسرش، به دنبال بیانیه اخیر موسوی برای برگزاری انتخابات آزاد و تغییر قانون اساسی برای گذار از جمهوری اسلامی خبر داد.

این کانال نوشت که از عصر یک‌شنبه هفتم اسفند، محدودیت‌های ناگهانی در حصر اختر ایجاد شده است و اعلام کرد که جزییات این محدودیت‌های جدید را اعلام خواهد کرد.

مهدی کروبی، میر‌حسین موسوی و همسر او زهرا رهنورد، رهبران جنبش اعتراضی نسبت‌به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ ، از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی به‌ سر می‌برند.

در سال‌های اخیر اما برخی از محدودیت‌های حصر آنان رفع شده و امکان دسترسی به تلفن را داشته‌‌اند.

مهدی کروبی نیز همراه با ماموران با حضور در خانه برخی چهره‌های سیاسی با آنان دیدار کرده است.

موسوی، آخرین نخست‌وزیر جمهوری اسلامی، به دنبال خیزش «زن، زندگی، آزادی» در پیامی اعلام کرد «اجرای بدون تنازل قانون اساسی» به عنوان شعاری که ۱۳ پیش مطرح کرده بود دیگر کارساز نیست و خواستار قانون اساسی جدید «برای نجات ایران» شد.

او همچنین خواستار تدوین میثاقی جدید شد که «پیش‌نویس آن از سوی نمایندگان منتخب مردم، از هر قومیتی و با هر گرایش سیاسی و عقیدتی تهیه شود و در یک همه‌پرسی آزاد به تایید ملت برسد.»

این پیام موسوی واکنش‌هایی را از سوی افراد و رسانه‌های حکومتی به دنبال داشت.

در این میان، محمد خاتمی، رییس‌جمهوری پیشین جمهوری اسلامی در پیامی بدون ذکر نام موسوی، بار دیگر بر ضرورت «اصلاحات» تاکید کرد.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبر

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید