شاهزاده رضا پهلوی: تروریست شناختن سپاه به منزله کشیدن بزرگ‌ترین دندان رژیم است

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۷

شاهزاده رضا پهلوی در گفت‌وگو با دیلی تلگراف با تاکید بر لزوم تروریست شناختن سپاه پاسداران از سوی کشورهای غربی گفت این اقدام به منزله «کشیدن بزرگ‌ترین دندان رژیم» است که علاوه بر تضعیف جمهوری اسلامی، به تقویت مردم ایران منجر خواهد شد.

شاهزاده پهلوی گفت: تردید کشورهای غربی برای تروریست شناختن سپاه احتمالا به این دلیل است که آنها از تاثیر گسترده این اقدام در داخل و خارج ایران آگاه نیستند.

او افزود: تروریست شناختن سپاه، مهم‌ترین ابزار رژیم را برای فشار به مردم در داخل و انجام اقدامات مخرب در خارج فلج می‌کند و احتمال ریزش اعضای آن را افزایش می‌دهد.

شاهزاده رضا پهلوی خاطرنشان کرد: «برای اولین بار از بهمن ۵۷ تا کنون، همه شرایط لازم برای سرنگونی رژیم فراهم است و فرصت این کار دقیقا در مقابل ما است.»

او با اشاره به اینکه جهان آماده است تا درباره «گزینه جایگزین رژیم ایران» فکر کند افزود: در حالی که در داخل ایران دیدگاه‌های اصلاح‌طلبانه در حال تبدیل شدن به خواست برای تغییر رژیم است، در سطح بین‌المللی نیز جهان متوجه شده که جمهوری اسلامی ریشه اصلی مشکلاتی همچون مساله هسته‌ای، تروریسم و حمایت تسلیحاتی از روسیه در جنگ اوکراین است.

شاهزاده رضا پهلوی با اشاره به اینکه کشورهای غربی و بسیاری از افراد درباره دوره پس از جمهوری اسلامی، از جمله در صد روز اول، نگرانی‌ها و پرسش‌هایی دارند، گفت: ایران همه ابزارها و عوامل لازم را برای پر کردن خلاء قدرت و تشکیل دولتی انتقالی با حضور متخصصان حوزه‌های مختلف دارد.

او افزود: «ما می‌توانیم درباره این نگرانی‌ها با مقامات غربی تعامل داشته باشیم تا به آنها [اطمینان بدهیم] برای دوره پس از رژیم برنامه و استراتژی داریم.»

پربیننده‌ترین‌ها

میراث ناملموس
خبر
رنگ زندگی - آسیای مرکزی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید