بحران مالی آبی‌ها پیچیده‌تر شد؛ مخالفت با وام ۱۲۰ میلیاردی استقلال

شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۶

علی فتح‌الله‌زاده،‌ مدیرعامل استقلال که دیروز گفته بود برای پرداخت طلب استراماچونی فراخوان می‌زند تا هواداران کمک کنند، امروز برای دریافت وام ۱۲۰ میلیارد تومانی به در بسته خورده است. خبرگزاری آنا نوشته که بانک مورد نظر (بانک شهر) در شرایط فعلی با پرداخت این وام مخالفت کرده است

وضعیت مالی استقلال و بدهی‌های انباشته این تیم، اوضاع عجیبی برای آبی‌های پایتخت رقم زده است. فقط پرداخت طلب دلاری استراماچونی، کمر استقلال را شکسته است. طلبی که با دلار ۵۴ هزار تومانی، سر به فلک گذاشته.

دیروز فتح‌الله‌زاده در برنامه ورزش و مردم دراین‌باره گفت: «به تنهایی نمی‌توانیم طلب استراماچونی را پرداخت کنیم. هر کسی به ما کمک کند، دستش را می‌بوسم. من تا عید باید ۳۰۰ میلیارد پول بدهم تا بتوانم مجوز بگیرم. من را تنها در باشگاهی انداخته‌اند، کسی هم کمک نمی‌کند. در ۴ ماه گذشته ۱۳۰ میلیارد پول دادم به بازیکن. ۲۰۰ میلیارد بقیه را از کجا بیاوریم؟»

او دست به دامن دولت و مخبر، معاون اول رئیس جمهور شد: «آقای مخبر همان طور که سفارش کرد و ایرانسل با پرسپولیس قرارداد بست، به همراه اول هم بگویند با استقلال قرارداد ببندد. در صورت عدم پرداخت بدهی‌ها، استقلال از لیگ قهرمانان حذف می‌شود و پرداخت آن یک پروسه ملی است، به خصوص که با حذف استقلال، ۳۰، ۴۰ میلیون هوادار ناراحت می‌شوند.»

مدیرعامل استقلال که دو سه روز پیش و در جمع هواداران در کمپ ناصر حجازی از بی‌پولی‌ها گلایه کرده بود، دیروز در ایده‌ای عجیب گفت: «سعی می کنیم فراخوان بگذارم، یکشنبه یا دوشنبه حسابی را اعلام می‌کنیم که هوادار کمک کند.»

این درحالی است که باشگاه استقلال همه پول هواداران که از فروش سهام باشگاه در فرابورس واریز شده بود، پیش‌خور کرده است و حتی دست هواداران به سهامشان هم نمی‌رسد.

استقلال تا روز ۱۰ فروردین سال ۱۴۰۲ فرصت دارد بدهی استراماچونی را پرداخت کند. علی فتح‌الله‌زاده اعلام کرده برای پرداخت مطالبات استراماچونی و همچنین پادووانی از یک بانک (بانک شهر، وابسته به شهرداری) درخواست وامی حدود ۱۲۰ میلیارد تومان کرده و حتی مصوبه این اقدام را از اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال هم درافت کرد. اما امروز گفته شده بانک مورد نظر در شرایط فعلی با پرداخت این وام مخالفت کرده است.

مسئولان باشگاه استقلال در تلاش هستند به هر شکل ممکن پرونده دریافت وام را مجددا به جریان بیندازند اما تا امروز با پرداخت این وام به باشگاه استقلال مخالفت شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر
تیتر اول با نیوشا صارمی
خبر
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد

شنیداری

پادکست‌ها