ایران ۶۱ - ژاپن ۹۶؛ شکست سنگین تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین بازی

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۴

تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین بازی از پنجره جام‌جهانی بسکتبال امروز پنجشنبه ۴ اسفند به تیم ملی ژاپن با نتیجه سنگین ۹۶ - ۶۱ باخت. ایران سه روز دیگر باید با چین در هنگ‌کنگ بازی کند. صعود بسکتبال ایران به جام جهانی با پیروزی بر چین قطعی می‌شود. هرچند چین از ژاپن حریف قدرتری است.

ایران در بازی با ژاپن، هر ۴ کواتر را واگذار کرد. بازی در کوارتر نخست برای ایران، چندان آسان نبود و شاگردان سعید ارمغانی ۲۲ - ۱۶ شکست خوردند.

کوارتر دوم برای ایران، بسیار ناامید‌کننده پیش رفت و میزبان ۳۰ - ۱۳ برنده شد تا نیمه اول ۵۲ - ۲۹ به سود ژاپن به پایان برسد

نمایش ضعیف ایران در کوارتر سوم نیز ادامه داشت و تیم ایران، پکیج کاملی از اشتباهات بود. میزبان در این کوارتر نیز ۲۳ بر ۱۶ پیروز شد.

تیم ملی ایران در کوارتر چهارم نیز نمایش چشمگیری نداشت و با حساب ۲۱ بر ۱۶ شکست خورد تا در نهایت ۹۶ بر ۶۱ این بازی را واگذار کرده باشد.

علاوه بر ضعف تیمی و تاکتیکی، ایران کمتر از دو ماه پیش کاپیتان خود را از دست داد. حامد حدادى کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران دو سه روز پیش و شش هفته بعد از عمل جراحى از روى ويلچر بلند شد.

مصدومیت بدترین خبر برای اردوی تیم ملی بسکتبال بود که ۵۰ روز پیش از بازی‌های تعیین‌کننده ایران با ژاپن و چین برای صعود به جام جهانی، اعلام شد.

پربیننده‌ترین‌ها

میراث ناملموس
خبر
رنگ زندگی - آسیای مرکزی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید