حامد اسماعیلیون در سخنرانی خود در سنای ایتالیا گفت آمریکا و کشورهای اروپایی باید با وسوسه باطل مذاکره با رژیمی که در ایران در بستر مرگ است و در بین مردم خود هیچ مشروعیتی ندارد، پرهیز کنند.

او پرسید: چگونه می‌توان به حکومتی که با خونسردی به کشتار مردم خود اقدام کرده و به هیچ قاعده‌ای در روابط بین‌المللی پایدار نیست، اعتماد کرد تا به یک توافق هسته‌ای پایبند بماند.

اسماعیلیون با اشاره به کشته شدن بیش از ۵۰۰ معترض و بازداشت هزاران نفر دیگر در خیزش انقلابی مردم ایران گفت جمهوری اسلامی یک رژیم یاغی است که نه تنها تهدیدی علیه مردم خود، بلکه تهدیدی علیه خاورمیانه و جهان آزاد محسوب می‌شود.

او گفت: در حالی که جمهوری اسلامی در کشتار وسیع مردم سوریه نقش داشته و برای حمله به مردم اوکراین به روسیه پهپاد می‌دهد، از سوی دیگر در خاک کشورهای غربی به توطئه برای ربودن و قتل روزنامه‌نگاران و کنشگران ادامه می‌دهد و در ایران نیز شهروندان غربی را گروگان می‌گیرد.

اسماعیلیون با هشدار نسبت به اینکه جمهوری اسلامی ذاتا نمی‌تواند به هیچ توافقی با دموکراسی‌های غربی پایبند باشد گفت هر تلاشی برای مماشات با رژیم، اشتباهی تاریخی خواهد بود.

او با اشاره به نظرسنجی اخیر موسسه گمان که حاکی از خواست بیش از ۸۰ درصد مردم ایران برای پایان جمهوری اسلامی است گفت با این حال این رژیم همچنان به آزار و سرکوب اقلیت‌ها ادامه داده و استعدادهای کشور را ناچار به کوچ از وطن می‌کند.

اسماعیلیون خاطرنشان کرد ایران با وجود منابع غنی مختلف از جمله انرژی، به دلیل ناتوانی جمهوری اسلامی در اداره امور، با بحران اقتصادی و انرژی درگیر است.

پربیننده‌ترین‌ها

معمار
خبر
میراث ناملموس

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید