پاسخ سازمان لیگ به تهدید باشگاه نساجی؛ ورزشگاه خودشان است، هرکاری می‌خواهند بکنند

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۳۰

مدیرعامل باشگاه نساجی سازمان لیگ را تهدید کرده اگر مطالبات مالی پرداخت نشود، اجازه حضور تبلیغات محیطی در بازی با استقلال را نمی‌دهد. مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران اما این تهدید را جدی نگرفته است: مشکلی نیست. اختیار ورزشگاه‌شان را دارند. می‌توانند کسی را راه ندهند.

درآمدهای باشگاه‌های فوتبال در ایران فقط به اسپانسرها و تبلیغات محیطی محدود می‌شود. فدراسیون مدعی است در فصل گذشته فوتبال ایران در مجموع ۱۹۰ میلیارد تومان از تبلیغات محیطی درآمد داشته است. اما عجیب اینجاست که فدراسیون فوتبال همین مقدار اندک را هم از باشگاه‌های دریغ می‌کند.

بدهی سازمان لیگ به باشگاه‌ها تا حدی آنها را تحت فشار گذاشته است که ایزد سیف‌الله‌پور، مدیرعامل باشگاه نساجی تهدید کرده اگر طلب‌هایش پرداخت نشود، اجازه تبلیغات محیطی را در بازی با استقلال در ورزشگاه وطنی نمی‌دهد: «اگر سازمان لیگ به تعهدات مالی خود بابت تبلیغات محیطی عمل نکند و به نساجی پرداختی نداشته باشد، حتی به قیمت سه بر صفر شدنِ بازی هفته بعدمان مقابل استقلال، اجازه حضور تبلیغات محیطی در استادیوم وطنی را نخواهیم داد.»

او گفته: «سال گذشته گفتم کنار گذاشتن استقلال و پرسپولیس در گرفتن تبلیغات، ظلم به بقیه باشگاه‌هاست.»

اما سهیل مهدی این تهدید را بی‌اهمیت دانسته است: «مشکلی نیست. اختیار ورزشگاه‌شان را دارند. می‌توانند در ورزشگاه را بسته و کسی را راه ندهند. سازمان لیگ هیچ بازی را به زور در ورزشگاهی برگزار نمی‌کند. همان‌طور که گفتم می‌توانند ورزشگاه را بسته و اجازه ندهند هیچ‌کس وارد ورزشگاه وطنی شود.»

فدراسیون فوتبال چندان توجهی به وضعیت اقتصادی باشگاه‌ها ندارد و حتی در مواردی تلاش کرده که هزینه سربار هم باشگاه‌ها اضافه کند، از جمله هزینه خرید سیستم کمک‌داور ویدئویی.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها