خبرنگاران دوباره متهم شدند؛ بازداشت یک مربی در پرونده آزارجنسی فوتبالیستهای نوجوان در مشهد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۵

درحالی که ماجرای #تعرض_جنسی به ۱۵ نوجوان فوتبالیست در مدرسه فوتبالی در مشهد در سکوت خبری بود، اما امروز دادستان خراسان رضوی گفته: یک مربی متخلف در پرونده مدرسه فوتبال مشهد بازداشت، برای یکی از مسوولان اداره ورزش مشهد قرار تامین صادر و دو خبرنگار هم از فعالیت منع رسانه‌ای شده‌اند

آزار جنسی به ۱۵ فوتبالیست نوجوان در یک مدرسه فوتبال در مشهد یکی از جنجالی‌ترین خبرهای ماه‌های گذشته فوتبال ایران بوده است. مسوولان در رده‌های مختلف تلاش کرده بودند این پرونده را مسکوت بگذارند و مشمول مرور زمان کنند.

در ابتدا گفته شد از دو هفته پیش از رسانه‌ای شدن ماجرا، وزیر ورزش و جوانان از این شکایت‌نامه خبر داشته اما مدتی بعد، حمید سجادی تلاش کرد پرونده را کوچک و ناچیز جلوه دهد.

همچنین اداره کل تربیت بدنی خراسان رضوی، هیات فوتبال خراسان رضوی و هیات فوتبال مشهد با پاس‌کاری در پاسخگویی به ابهامات مختلف پرونده، تلاش بر ایجاد یک کلاف سردرگم کردند.

اکنون اما محمدحسین درودی، دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی در یک خبر مبهم از بازداشت یک مربی متخلف در پرونده مدرسه فوتبال در مشهد خبر داده است: «در فرآیند تحقیقات انجام شده برای ۳ نفر از خبرنگاران و یکی از مسوولان اداره ورزش و جوانان مشهد قرار تأمین قانونی صادر شد که در ادامه برای ۲ نفر از خبرنگاران و مربی این مدرسه فوتبال طی صدور قرار نظارت قضایی به مدت ۶ ماه به ترتیب از فعالیت های رسانه ای و مربیگری منع شده اند.»

ایرنا که این خبر را به نقل از دادگستری خراسان رضوی منتشر کرده، از قول دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی نوشته که یک مربی در این پرونده بازداشت شده، اما مشخص نشده چه کسی در این‌ پرونده بازداشت شده است.

«ع.پ»، متهم پرونده پیش از این به روزنامه اعتماد گفته بود که از دو خبرنگار مشهدی به دلیل نشر اکاذیب و افترا شکایت کرده: «تمام مطالب و اتهامات کذب محض است. این نقشه و توطئه ضدانقلاب علیه مسائل دینی و اعتقادی نظام بود و از شبکه‌های معاند آمریکا سرچشمه می‌گرفته.»

درحالی از بازداشت یک مربی دراین پرونده خبر می‌رسد که دادستان خراسان رضوی تاکید دارد تعرض فیزیکی اثبات نشده: «مطابق کلیه تحقیقات انجام شده هیچ گونه سند و مدرکی مبنی بر انجام تعرض فیزیکی از سوی مربی موصوف نسبت به دانش آموزان این مدرسه فوتبال نزد دستگاه قضایی ارائه نشده و به اثبات نرسیده است.»

از سوی دیگر هنوز معلوم نیست این تیم مجوز داشته است یا نه. روایت پرتکرار، فعالیت بدون مجوز تیم مربی متهم به آزارگری در ۱۰ سال گذشته است. اما حسین بادامکی، رییس هیات فوتبال مشهد گفته: «این باشگاه مجوز داشته و می‌توانید از سامانه اداره ورزش پیگیری کنید. تاییدیه‌ها انجام شده بود اما فقط مجوز فیزیکی را به باشگاه نداده‌اند. این باشگاه با نام دیگری در مسابقات شرکت کرده اما در مشهد به نام دیگری شناخته می‌شود. مجوزها هم در سامانه اداره ورزش موجود است.»

خبر اولیه این تعرض را مدیر رسانه‌ای سابق تیم شهر خودرو منتشر کرده بود.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
صد سال با گلستان
خبر

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید