تجمع خانواده‌های دانش‌آموزان مسموم‌شده در قم مقابل فرمانداری با شعار «‌بی‌شرف بی‌شرف»

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۵

ویدیوها و گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که خانواده‌های زیادی از دانش‌آموزان مسموم شده در قم مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند و ضمن درخواست برای تامین امنیت مدارس، شعارهایی علیه مقام‌های حکومتی سر دادند.

بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، این تجمع روز سه‌شنبه ۲۵ بهمن برگزار شد و تجمع‌کنندگان شعارهایی چون «مرگ بر فرماندار»، «‌امنیت مدارس تامین باید گردد»، «مدرسه‌های ناامن نمی‌خواهیم نمی‌خواهیم» و «‌بی‌شرف بی‌شرف» سر دادند.

در یکی از این ویدیوها، یکی از والدین دانش‌آموزان می‌گوید که «آقای فرماندار اصلا اصل قضیه را قبول ندارد».

پیشتر رسانه‌های ایران گزارش داده بودند که خانواده‌های دانش‌آموزان مدارس دخترانه قم در پی گزارش مسمومیت‌های سریالی در این مدارس، اعلام کرده بودند که اجازه نخواهند داد فرزندانشان به مدرسه بروند.

همچنین روز سه‌شنبه، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره موضوع مسمومیت دانش‌آموزان قم گفت: «برخی از خانواده‌ها در خصوص مسمومیت دانش‌آموزان شکایتی را در دادسرای قم مطرح کردند و دادستان و بازپرس با همکاری ضابطین مربوطه در حال بررسی ابعاد آن هستند.»

او افزود: «تاریخ این عارضه از ۹ آذرماه شروع شد و در هنرستان قم رخ داد و منجر به مسمومیت ۱۸ دانش‌آموز شد و ۲۲آذرماه در همین مدرسه مجددا این اتفاق رخ داد و ۵۱ نفر دیگر دچار مسمومیت شدند.»

ستایشی تایید کرد که در تعداد دیگری از مدارس دخترانه قم نیز حادثه مشابهی رخ داده و در کل «۳۰ نفر از خانواده‌ها شکایت کردند».

سخنگوی قوه‌قضاییه وعده داد که پس از برگزاری جلساتی با حضور مسئولان امنیتی و اطلاعاتی و پزشکی قانونی درباره مسمومیت دانش‌آموزان در مدارس قم، «کار با دقت در حال پیگیری است».

روز دوشنبه، رسانه‌های ایران تصویر نامه رییس دانشگاه علوم پزشکی قم را منتشر کردند که از معلمان خواسته، در صورت مسموم شدن دانش‌آموزان، «با کیسه فریزر هوای ناحیه مسموم شده و دم و بازدم دانش آموزان را جهت نمونه‌برداری ذخیره کنند».

همزمان خبرگزاری تسنیم درباره مسمومیت دانش‌آموزان در قم اعلام کرد که مسئولان مدرسه از «انتشار بویی شبیه نارنگی» و پس از آن سرگیجه و بد شدن حال دانش‌آموزان خبر داده‌اند.

موج مسمومیت دانش‌آموزان روز یکشنبه نیز ادامه داشت و بر اساس ویدیوها و گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال، دانش‌آموزان تعدادی از مدارس قم از جمله «ریحانه‌النبی»، «منتظری» و «شاهد رضویه» دچار گازگرفتگی شده و به مراکز درمانی منتقل شدند.

همچنین سایت «قم نیوز» تایید کرد که مسمومیت دانش‌آموزان دختر در قم امروز هم ادامه یافت و چند دانش‌آموز و کادر دبیرستان «ریحانه النبی» به مراکز درمانی منتقل شدند.

مجید محبی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت روز یکشنبه عوامل اورژانس ۳۷ دانش‌آموز را به مراکز درمانی انتقال دادند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
گلچین نوروزی - رستاک قسمت اول

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید