انصراف دو تیم از سوپرلیگ ترکیه در پی زلزله؛ یک سیاه‌پوست نجات پیدا کرده، شاید آتسو باشد

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۲۱

فدراسیون فوتبال ترکیه اعلام کرد که تیم‌های «هاتای اسپور» و «غازی انتپ» از ادامه سوپرلیگ انصراف دادند و بازی‌ها با ۱۷ تیم برگزار می‌شود. همچنین رئیس فدراسیون فوتبال ترکیه درباره آتسو، بازیکن هاتای اسپور گفته: «یک سیاهپوست از زیر آوار نجات یافته، اما معلوم نیست که آتسو بود یا نه».

در پی زلزله ویرانگر در جنوب‌شرق ترکیه، فدراسیون فوتبال این کشور از تعویق مسابقات تا ماه مارس ۲۰۲۳، بیش از سه هفته دیگر، خبر داد. همچنین مهمت بویوککشی رئیس فدراسیون فوتبال ترکیه گفت: تاکنون دو تیم از ادامه رقابت‌های لیگ انصراف داده‌اند و قرار است رقابت‌ها بدون این دو تیم از چندی دیگر ادامه یابد.

در حال حاضر ۱۹ تیم در رقابت‌های لیگ ترکیه حضور دارند و با کنار رفتن این دو تیم از ادامه رقابت‌های لیگ، بازی‌ها با حضور ۱۷ تیم ادامه خواهد یافت.

بویوککشی در پاسخ به سوالی که در مورد وضعیت آتسو بازیکن غنایی هاتای اسپور گفت: "من با رئیس باشگاه، دراین‌باره حرف زدم. غیر از آتسو، یک مربی هم زیر آوار است. آقای آیدین، رئیس باشگاه گفت که یک سیاهپوست از زیر آوار نجات یافته است، اما معلوم نیست که آیا آتسو بود یا نه. نه، او را با آمبولانس به بیمارستان منتقل کرده‌اند. امیدوارم جزو نجات یافته‌ها باشد.»

به گفته رئیس فدراسیون فوتبال ترکیه، باشگاه‌های فوتبال این کشور متعهد شده‌اند هزار کانکس برای اسکان زلزله‌زدگان مهیا کنند. او همچنین گفته که یوفا به آنها وعده کمک ۳۰۰ هزار یورویی به زلزله‌زدگان را داده است.

خبر
رنگ زندگی - آسیای مرکزی
خبر

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید