زلزله مهیب در جنوب‌شرق ترکیه؛ خطر از بیخ گوش قلی‌زاده گذشت علی کریمی و مجید حسینی سالمند

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۷

زلزله شدید بامداد امروز ترکیه به سه فوتبالیست ایرانی مشغول در فوتبال ترکیه آسیبی نزده است، اما یاسمن فرمانی، همسر علی قلی‌زاده گفته که خطر از بیخ گوش او گذشته است: «تیم کاسیم پاشا پس از بازی با تیم هاتای اسپور، در همان شهر ماند. زلزله برخی از بازیکنان را مصدوم کرد.»

زلزله مهیب و مرگبار بامداد امروز در دیاربکر ترکیه تاکنون بیش از ۱۲۰۰ کشته برجا گذشته است. کانون این زمین لرزه با قدرت ۷.۸ ریشتر در نزدیکی شهر غازی‌انتپ در جنوب شرقی ترکیه بوده است.

با وجود اینکه علی کریمی، هافبک ملی‌پوش ایرانی تیم کایسری اسپور ترکیه گفته شرایط او و مجید حسینی خوب است اما علی قلی‌زاده، بازیکن کاسیم پاشا، تجربه سختی از زلزله دیاربکر ترکیه داشته است.

یاسمن فرمانی، قلی‌زاده گفته است: «روز گذشته تیم کاسیم پاشا که علی در آن بازی می‌کرد در شهر هاتای با تیم هاتای اسپور بازی داشت و آنها پس از بازی در این شهر در هتلی اقامت داشتند و زمانی که زلزله آمد، برخی از بازیکنان دچار مصدومیت جزیی شدند. در هنگام وقوع زلزله بازیکنان هتل را تخلیه کردند و همه چیز ختم به خیر شد و خدا را شکر آسیب جدی ندیدند. با آرام شدن اوضاع آنها به استانبول بازگشتند.»

همچنین علی کریمی، بازیکن تیم کایسری اسپور ترکیه گفته: «ما این هفته بازی داشتیم و با تیم در شهر دیگری (گیرسون) بودیم. الان هم اینجا هستیم. زلزله باعث لغو بازی شده اما ما در این شهر زلزله را احساس نکردیم. البته در شهر کایسری زلزله را احساس کردند اما آنطور جدی نبوده است. الان هم حالمان خوب است.»

او گفت: «من واقعا نگران مردم عزیز کشورم و خصوصا عزیزان در خوی هستم که این روزها درگیر زلزله هستند. امیدوارم خیلی زود شرایط در آنجا نیز به سمتی برود که در این سرما امکانات مناسب ترتیب داده شود. برای همه این عزیزان آرزوی سلامتی دارم.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها