مرگ یاغی؛ علی انصاریان، ۱۴ تیر ۱۳۵۶ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۹

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۵

بهت در چنین روزی برای هواداران فوتبال ایران کامل شد؛ علی انصاریان هم مانند مهرداد میناوند در اوج همه‌گیری کرونا جان‌باخت. مرگی باورنکردنی برای یکی از پرشورترین فوتبالیست‌های ایرانی که در زمین فوتبال یک یاغی بود و در خارج از زمین، یکی از دوست‌داشتنی‌ترین‌ها، اما کووید امانش نداد.

علی انصاریان، متولد ۱۴ تیر ۱۳۵۶ در ۴۳ سالگی در ۱۵ بهمن ۱۳۹۹در بیمارستان فرهیختگان تهران جان‌باخت. درباره مرگ علی انصاریان حرف و حدیث زیاد پیش آمده است.

چند روز پیش، پس از دسترسی خانواده علی انصاریان به پرونده پزشکی او، گفته شد دلیل واقعی مرگ علی انصاریان تزریق سلول بنیادی بوده است.

وکیل خانواده انصاریان علت مرگ را تزریق سلول بنیادی می‌داند و دادگاه ایران هم این استدلال وکیل را تایید کرده‌است، این موضوع باعث شده که مرگ به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ نقض شود، نکته مهمتر آن است که بدون اجازه خانواده علی انصاریان در بیمارستان فرهیختگان تهران به وی سلول بنیادی تزریق شده‌است.

علی انصاریان، در دورانی که ورزشکار بود، هم در پرسپولیس بازی کرد، هم استقلال. انصاریان فوتبال حرفه‌ای را در سال ۱۳۷۵ از فجرسپاسی آغاز کرد. در سال ۱۳۷۷ به پرسپولیس رفت. انصاریان در سال ۱۳۸۵ بمب استقلالی‌ها شد و از پرسپولیس به استقلال تهران رفت که البته یک فصل بیشتر در این تیم بازی نکرد.

یاغی فوتبال ایران، در سال ۱۳۹۰ و در سن ۳۴ سالگی در تیم شاهین بوشهر از دنیای حرفه‌ای فوتبال خداحافظی کرد.

علی انصاریان در ۲۸ فیلم سینمایی، یک فیلم کوتاه و چند سریال تلویزیونی از جمله نقطه‌چین و زیر آسمان شهر بازی کرد. او تهیه کنندگی سه فیلم کلاف، هدیه و حکم تیر را هم بر عهده داشته‌است.

مرگ علی انصاریان یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های پزشکی در ایران در اوج همه‌گیری کروناست. انصاریان در ساعت ۱۶:۱۵ عصر ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ در اثر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ در بیمارستان فرهیختگان تهران درگذشت.

مدتها همه دنبال سرچشمه بیماری انصاریان و مهرداد میناوند بودند. گفته شد آنها در برنامه تصویری اپلیکیشن پرسپولیس که در آن شرکت کرده بودند و پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده بود، مبتلا شده‌اند. علاوه برنداشتن ماسک، حتی فاصله‌گذاری اجتماعی نیز مناسب نبود.

غیر از این روند درمان مهرداد میناوند و علی انصاریان هم بی‌نتیجه بود. محمدرضا هاشمیان پزشک بیمارستان دکتر مسیح دانشوری که در دوران کووید چهره شد، پزشک این دو نفر بود و انتقادات زیادی به شیوه درمانی و همچنین شیوه اطلاع‌رسانی او درباره وضعیت درمانی انصاریان و میناوند متوجه او شد و هنوز هم درباره آن پاسخی نداده است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
مستند کوتاه - پابلو نرودا
خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید