پرونده آزار جنسی کودکان فوتبالیست؛ جای متهم، خبرنگاران تفهیم اتهام و یک مدیر هم بازداشت شد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱

کمتر از سه هفته پس از افشای آزار جنسی ۱۵ کودک فوتبالیست در مشهد، دادستان خراسان رضوی خبر داده بجای تفهیم اتهام به مربی متهم به آزار جنسی، سه خبرنگار در دادگاه حاضر شده‌اند و یک مسئول اداره ورزش مشهد بازداشت شده است.

سخنگوی قوه قضاییه ساعاتی پیش منکر هرگونه آزار و تعرض جنسی شده بود و دو روز پیش مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران با شانه خالی کردن از پاسخ‌گویی درباره خشونت جنسی علیه کودکان فوتبالیست در مشهد، ضمن انکار تعرض، توپ را در زمین دادستانی انداخت. وزیر ورزش هم پیش از این اصل ماجرا را منکر شده بود.

اکنون محمد حسین درودی، دادستان مشهد هم خبر داده خبری از بازخواست و تفهیم اتهام مربی متهم به آزار جنسی نیست: «افرادی که بدون مستندات قانونی و قبل از اثبات جرم توسط مرجع صالح قضایی اقدام به انتشار مطالبی کرده و موجبات تشویش اذهان عمومی را فراهم آورده بودند، احضار و تفهیم اتهام شدند.»

مطابق اظهارات دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی بجای مربی مورد اتهام، «یکی از مسئولان اداره ورزش مشهد در پرونده مدرسه فوتبال تفهیم اتهام و با قرار قانونی راهی زندان شد،»

مطابق عادت جمهوری اسلامی خبرنگاران متهم شده‌اند: «سه خبرنگار و فعال فضای مجازی نیز که بدون توجه به نظامات قانونی و اخلاق حرفه‌ای مبادرت به انتشار خبر، قبل از اثبات جرم کرده بودند، تفهیم اتهام شدند.»

مربی متهم به آزار جنسی در روزهای گذشته مدعی خانواده‌ها شده بود و در هیات فوتبال خراسان رضوی عده‌ای را در حمایت از خود بسیج کرده بود. هیات فوتبال خراسان رضوی و مشهد تلاش پررنگی برای کتمان این حادثه داشته‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

رنگ زندگی - آسیای مرکزی
جهان‌نما
خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید