رئیس فدراسیون اسکی: امیدوارم خبر پناهندگی عاطفه احمدی درست نباشد

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۸

عباس نظریان، رئیس فدراسیون اسکی درواکنش به پناهندگی عاطفه احمدی، قهرمان اسکی و پرچمدار ایران در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ گفت: «فعلاً که شوکه شده‌ایم. امیدوارم این خبر درست نباشد. او جزو خوب‌های اسکی ایران بود و همه‌گونه از این ورزشکار حمایت کردیم و چیزی برایش کم و کسر نگذاشتیم.»

عاطفه احمدی، پرچمدار ایران در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن و نفر اول اسکی ایران در گفتگو با ایران اینترنشنال از پناهندگی خود به آلمان خبر داد.

او در گفتگو با آرمین قبادی‌پاشا دلیل این تصمیم را کنار گذاشته شدن از تیم اعزامی به مسابقات فرانسه اعلام کرد: «خبردار شدم اسم من از تیم اعزامی به بازی‌های جهانی خط می‌خورد و حتی ممکن است برای همیشه از تیم‌ملی حذف شوم، این خیلی سخت بود. من در سن ۲۲ سالگی، ۵ سال است نفر اول ایران هستم، بهترین رکورد زنان ایران در مسابقات جهانی، دست من است.»

در واکنش اما رئیس فدراسیون اسکی به خبرگزاری امنیتی تسنیم گفته است: «صحبت این بود که اگر او در لیست نهایی قرار بگیرد، پس از برگزاری اردوهای داخل کشور، یک هفته زودتر از سایرین به فرانسه برود و این کار را با هزینه‌های شخصی انجام دهد، چون چنین درخواستی را داشت، اما ظاهراً خودش برای ویزا و سفر اقدام کرده و کسی در فدراسیون در جریان این کار نبود. لیست نفرات مورد نظر برای قرار گرفتن برای درخواست ویزا، هفته گذشته و پس از برگزاری هفته دوم لیگ اسکی مشخص شد.»

نظریان گفت: «کسانی که در آغاز هفته دوم لیگ اسکی در پیست بودند، فکر می‌کردند احمدی خواب مانده یا تصادف کرده است، در واقع هیچ‌کدام تصور نمی‌کردند که او از ایران رفته باشد. این یک تصمیم شخصی بوده و به نظر می‌رسد از چندی قبل برای آن برنامه‌ریزی شده است. امیدوارم این خبر درست نباشد. اسم احمدی را برای سفر به روسیه و تمرین در آنجا نیز داده بودیم، اما در یک کار انجام شده قرار گرفتیم.»

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
میراث ناملموس
خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید