رییس‌جمهوری اسرائیل: ناتو باید قاطع‌ترین موضع ممکن را علیه ایران در پیش گیرد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۶

اسحاق هرتزوگ، رییس‌جمهوری اسرائیل، در دیدار با، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، تاکید کرد این ائتلاف نظامی باید قاطع‌ترین موضع ممکن‌ را علیه رژیم ایران در پیش گیرد و از عوامل بازدارنده اقتصادی، حقوقی، سیاسی و نظامی علیه جمهوری اسلامی استفاده کند.

رییس‌جمهوری اسرائیل با هشدار نسبت به اینکه اکنون تهدید ایران به «دروازه‌ اروپا» رسیده، گفت: رژیم افراطی ایران شهروندان بی‌گناه خود را اعدام می‌کند، با حملاتش امنیت خاورمیانه را تضعیف می‌کند و در جهان، اروپا و به ویژه در اوکراین تسلیحات، مرگ و ترور را گسترش می‌دهد.

هرتزوگ گفت: تهدیدهای رژیم ایران علیه شهروندانش و جهان در حالی ادامه دارد که جمهوری اسلامی با هدف سلطه بر منطقه و جهان به تلاش خصمانه خود برای دستیابی به سلاح هسته‌ای ادامه می‌دهد.

دبیرکل ناتو نیز در این دیدار گفت: ایران با ارائه پهپادهایی که در حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی، خانه‌ها و بیمارستان‌های اوکراین استفاده می‌شوند، از روسیه حمایت می‌کند. روسیه نیز در مقابل در حال افزایش حمایت خود از ایران است.

استولتنبرگ خاطرنشان کرد: در حالی که شاهد افزایش همکاری چنین حکومت‌های خودکامه‌ای هستیم، بیش از هر زمان دیگری لازم است که به دفاع از آزادی و دموکراسی برخیزیم.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.