تعیین تکلیف وزیر ورزش برای مسابقات ورزشی؛ همه بازی‌ها فقط با ۳۰ درصد تماشاگر

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

حمید سجادی، وزیر ورزش با واهمه آشکار از گسترش اعتراضات به ورزشگاه‌ها، گفته که همه مسابقات ورزشی فقط با ۳۰درصد ظرفیت تماشاگران برگزار می‌شود. تاپیش از خیزش انقلابی مردم ایران، هیچ محدودیتی برای حضور تماشاگران در مسابقات وجود نداشت. او همچنین تحریم خود را با تحریم روسیه مقایسه کرد

هفته گذشته مهدی تاج، رئیس فدارسیون فوتبال از موافقت وزارت کشور با برگزاری مسابقات فوتبال به حضور تماشاگران خبر داد. در ادامه هم سازمان لیگ در یک دستورالعمل با ۵ شرط، باشگاه‌ها را ملزم کرد با هماهنگی با حراست فدراسیون فوتبال که وابسته به اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات است، برای حضور تماشاگران برنامه ریزی کنند.

پس از این اعلام شد بازی استقلال - ملوان تنها با ۳۰ درصد ظریفت ورزشگاه آزادی با حضور تماشاگران برگزار می‌شود که دلیل آن، ترمیم ورزشگاه ازاد اعلام شد. اما به موازات، باشگاه فولاد اعلام کرد بازی با پرسپولیس، به دستور «نهادهای ذی‌ربط» بدون تماشاگر برگزار خواهد.

با این حال امروز حمید سجادی،‌ وزیر ورزش و جوانان بدون اشاره به دلیل بدون تماشاگر شدن مسابقات ورزشی از هماهنگی برای حضور ۳۰ درصدی تماشاگران خبر داد: «نه تنها لیگ فوتبال بلکه باید شور و نشاط به همه رشته‌های ورزشی بازگردد. ظرفیت‌سنجی و هماهنگی انجام شده تا مسابقات ورزشی فعلا با ۳۰ درصد تماشاگر برگزار شود.»

در هفته‌های گذشته اعلام شد مسابقات والیبال و کشتی، بدون تماشاگر برگزار خواهد شد، هرچند که مسابقه دو روز پیش شهداب یزد و راهیاب مریوان، با حضور تماشاگران یزدی بود و تماشاگران یزدی خطاب به بازیکنان مریوان شعار دادند: «کردستان، کردستان، چشم و چراغ ایران»

تحریم شدم،‌ مثل روسیه!

حمید سجادی همچنین تحریم خود از سوی اتحادیه اروپا را با تحریم روسیه از مسابقات ورزشی به دلیل تجاوز به اوکراین مقایسه کرد و گفت: «این موضوعات جدید نیست؛ شعارهای قشنگی درباره ورزش عاری از سیاست می‌شنویم اما می‌بینیم که در موضوع جنگ بین روسیه و اوکراین، تیم‌های ورزشی روسیه را تحریم می‌کنند. میلیون‌ها دلار از پول فوتبال ایران به بهانه تحریم‌های ظالمانه ضبط شده است.»

او گفت: «این فراز و فرودها بوده و ما این اتفاق را به فال نیک می‌گیریم و جای خداقوت به همکارانمان دارد که به وظیفه خود به خوبی عمل کردند. منشور المپیک چیز دیگر است و اینگونه اقدامات چیز دیگری می‌گوید.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
حرف آخر
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.