وریا غفوری به اینفانتینو درباره «خلیج عربی»: مراقب واژه‌های فیکی که برزبان جاری می‌کنی باش

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۲

وریا غفوری، بازیکن فعلی فولاد خوزستان و کاپیتان پیشین استقلال در یک استوری خطاب به جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا نوشته است: «آقای اینفانتیننو، آنچه در تاریخ ثبت شده را نمی‌توان به سادگی نادیده گرفت. مراقب واژه‌های فیکی که بر زبان جاری می‌کنید، باشید.»

واکنش غفوری، به اصرار اینفانتینو برای استفاده از واژه «خلیج عربی» در افتتاحیه عرب کاپ و تبریک قهرمانی عراق در این تورنمنت است.

چند روز پیش عراق با شکست دادن عمان، قهرمان بیست و پنجمین دوره عرب کاپ شد. استفاده بی‌محابای مقامات عراقی از ترکیب «خلیج عربی» باعث عصبانیت ایرانی‌ها شد. هم مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق و هم نخست وزیر عراق، از خلیج عربی استفاده کردند.

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا هم که در افتتاحیه این تورنمنت حضور داشت، هم از «خلیج عربی» استفاده کرد. فیفا هم با همین واژه، به استقبال عرب کاپ رفت. این اقدام اینفانتینو درحالی است که مهدی تاج مدعی رابطه صمیمی با رئیس فیفاست.

مقامات دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی و همچنین مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، هرچند اعتراضات خفیفی به این اقدام داشتند، اما سفیر جمهوری اسلامی در عراق،‌ قهرمانی عراق را در حالی تبریک گفت که هیچ نامی از خلیج فارس نبرد.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید