هشدار جواد نکونام: فوتبال ایران نمی‌تواند الهلال و النصر را شکست بدهد، تمام شد

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۱

جواد نکونام، سرمربی تیم فولاد خوزستان با انتقادات مفصلی به قوانین نقل و انتقال بازیکنان در فوتبال ایران گفت: «دیگر فوتبال ایران نمی‌تواند الهلال و النصر را شکست بدهد. تمام شد دیگر. باید خداحافظی کنیم چون خودمان خومان را می‌زنیم و نمی‌گذاریم فوتبالمان با این شرایط رشد کند.»

هفته گذشته روبرتو تورس، کاپیتان سابق اوساسونا به فولاد خوزستان پیوست، اما اکنون فدارسیون فوتبال اجازه نمی‌دهد این بازیکن در لیست فولاد بازی کند. نکونام که مربی تنها نماینده ایران در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیاست، تلاش کرد با استخدام تورس، بخشی از مشکلات تیمش را برطرف کند. اما نتوانسته از او در تیمش استفاده کند.

از آنجا که لیست بازیکنان غیر آسیایی فولاد پر است، باید یکی از بازیکنان خارجی یعنی کولیبالی، پاتوسی یا کنت از لیست خارج شود تا فولادی‌ها بتوانند نام تورس را جایگزین کنند.

نکونام دراین‌باره گفته: «یک هفته تمرین کرده‌ایم که این بازیکن بازی کند. از اسپانیا به احترام ما و به احترام دوستی که داریم به تهران آمده است، ولی دو هفته است که نمی‌توانیم از او استفاده کنیم. قوانینی داریم که خنده‌دار است. این در حالی است که ما با الفیصلی عربستان بازی داریم. آن تیم دارد با ۶ بازیکن خارجی بازی می‌کند، من یک بازیکن خارجی دارم که دروازه بان است و بازی می‌کند، دو بازیکن دیگر خارجی را هم نمی‌دانیم باید چه کنیم.»

او گفت: «بازیکن به ایران آورده‌ایم نمی‌توانیم به لیست اضافه‌اش کنیم. در فوتبالمان قوانینی داریم که خودزنی می‌کنیم. اصلا نیازی نیست که عربستان ما را ببرد، ما خودمان می‌بازیم. من از الان این را می‌گویم در جلسات رسمی هم به مسئولان باشگاه اعلام می‌کنم چون نیازی نداریم کسی ما را اذیت کند، ما خودمان در فوتبال ایران خودمان را آنقدر اذیت می‌کنیم که به مشکل می‌خوریم.»

در روزهای اخیر اخبار زیادی درباره جدایی کولیبالی و پاتوسی از فولاد مطرح بود. ولی تا این لحظه هر دو در لیست مانده و جایی نرفته‌اند. قرارداد این دو بازیکن طوری بسته شده که باشگاه فولاد خوزستان هیچ حقی برای فسخ ندارد و تمام امتیازات به آن‌ها داده شده است.

حتی در مقابل بی‌نظمی‌های این دو بازیکن نیز فولاد نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد، جز اینکه جواد نکونام به آن‌ها اجازه ندهد بازی کنند! اتفاقی که برای پاتوسی رخ داده و فعلا او را از ترکیب و لیست فولاد دور کرده است.

با وجود تلاش‌های نکونام برای حل مشکل تورس، اما بازیکن اسپانیایی بازی دیروز با صنعت نفت آبادان را هم از دست داد.

نکونام همچنین گفته: «بازیکنان خارجی هر جور که می‌خواهند رفتار می‌کنند. تا صحبتی هم می‌شود موضوع فیفا را پیش می‌کشند. تا چیزی هم می‌گوییم صحبت فیفا می‌شود ولی فیفا لولوخورخوره نیست. مدام فیفا، فیفا نکنید. ما یک معضلی داریم. آن طور که من می‌دانم بخش حقوقی ما قراردادی را با بازیکن امضا کرده که نمی‌توانیم بازیکن را بیرون کنیم. بازیکن را از لالیگا به ایران آوردیم که بازی کند، اما قبل از بازی به ما می‌گوید که نمی‌تواند بازی کند. »

سرمربی فولاد گفت: «اتلتیکومادرید دوست دارد ۲۰۰ بازیکن بگیرد، چلسی می‌خواهد ۵۰ بازیکن بگیرد. کسی به آنها کاری ندارد. ما یکسری قوانین در کشورمان داریم که خودزنی می‌کنیم. همه فوتبالیست‌ها عزیز و دوست‌داشتنی هستند، اما اینکه مثل قبل ۵۰ فوتبالیست نخبه داشتیم باشیم تبدیل به ۵ فوتبالیست نخبه شده است. پارسال ما با الاهلی امارات بازی کردیم که ۳۲ بازیکن آورد. در هر بازی ۲ بازیکن خارجی‌شان را روی نیمکت می‌گذاشت و استراحت می‌داد. ما یک نفر اضافه را نمی‌دانید با چه سختی بردیم که ۲۰ نفرمان بشود ۲۱ نفر.»

پربیننده‌ترین‌ها

اقتصاد و بازار
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید