کانال ۱۱ تلویزیون اسرائیل: ریاض خواهان انعطاف اسرائیل در برابر فلسطینیان است

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۳۰

کانال ۱۱ تلویزیون اسرائیل به نقل از مقام‌های سعودی می‌گوید اگر اسرائیل خواهان عادی‌سازی روابط با عربستان سعودی است، باید از خود در برابر فلسطینیان انعطاف نشان دهد.

این مقام‌ها به کانال ۱۱ تلویزیون اسرائیل گفتند که اگر اسرائیل «یک دست به سوی فلسطینیان دراز کند، عربستان ۱۰ دست به سوی اسرائیل دراز خواهد کرد».

به گفته این مقام‌ها، عربستان سعودی بسیار مراقب تصویر خود نزد جامعه عربستان و جهان اسلام است و می‌داند که اگر در شرایط حاضر دست دوستی به سوی اسرائیل دراز کند، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی از سوی جامعه اسلامی به عنوان خائن شناخته خواهد شد.

بر اساس این گزارش، مقام‌های سعودی نتیجه‌گیری کرده‌اند در شرایط حاضر ترجیح می‌دهند روابط با اسرائیل به صورت غیر‌رسمی باقی بماند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در دیدار دیروز خود با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، درباره عادی‌سازی روابط با عربستان نیز صحبت کرده بود.

پیشتر، در روز چهارشنبه، وزیر امور خارجه عربستان در سخنانی در مجمع جهانی داووس، از اسرائیل خواسته بود در زمینه صلح با فلسطینیان گام‌هایی بردارد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده روز گذشته در اسرائیل با مقامات ارشد این کشور دیدار کرد.

بر اساس بیانیه های منتشر شده، موضوع ایران و همچنین عادی‌سازی روابط اسرائیل با عربستان از موضوعاتی بوده که در این دیدارها درباره آنها صحبت شده است.

نتانیاهو در جریان دیدار با سالیوان، از تعهد ایالات متحده به جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح اتمی قدردانی کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
هت‌تریک با مزدک میرزایی
خبر
حرف آخر

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.