واکنش امیررضا خادم به درخواست وحیدی: مردم را با تروریست‌های داعش اشتباه گرفتی

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۷

#امیررضا_خادم، قهرمان کشتی ایران و رئیس پیشین فدراسیون کشتی در واکنش به درخواست احمد #وحیدی، وزیر کشور برای برخورد با ورزشکاران و هنرمندان حامی اعتراضات نوشت: «هنوز تصور میکنی در میدانِ جنگ حضور داشته و مردم را هم با تروریستهای القاعده و داعش و حزب بعث و... اشتباه گرفته ای!»

«احمد وحیدی» وزیر کشور دولت جمهوری اسلامی، دیروز در گفتگو با خبرگزاری امنیتی فارس اقدامات ورزشکاران معترض در ماه‌های اخیر را «مجرمانه» یا «تخلف» خوانده است: «باید بررسی کرد فعلی که ورزشکاران، مجریان رسانه یا هنرمندان انجام داده‌اند مجرمانه بوده یا تخلف؛ اگر مجرمانه باشد دستگاه قضائی باید برخورد کند و اگر تخلف باشد دستگاه ذی ربط باید با آن موضوع برخورد کند.»

او گفته: «در همین راستا اگر توبیخ یا مجازاتی لازم است آن را اعمال کند، این موارد (حمایت چهره‌های تلویزیونی از اغتشاشات) هم شامل آنهاست. اگر از چارچوبی که قانون خروج از آنها را جرم تلقی کرده است عبور کنند طبیعتا وظیفه‌ است که با آنها برخورد شود چرا که هیچ کسی مجاز نیست اقدام خلاف قانون انجام دهد.»

امیررضا خادم در پاسخ به وحیدی در یک پست اینستاگرامی روایتی از عماد افروغ در دوران نمایندگی مجلس آورده است: «از منظر جامعه شناسی، بر خلافِ وزیر اطلاعات که جنسِ کارش می طلبد نسبت به همه سوء ظن داشته‌ و همیشه نیمه ی خالیِ لیوان را ببیند تا کشور از هرگونه خدشه به امنیتش مصون بماند، وزیرِ کشور، باید فردی باشد با روحیه ای مثبت اندیش، خوش بین و جذب کنندگیِ بالا. چون او با عامه مردم در ارتباط بوده و موظف به القاءِ آرامش، امید و روحیه ی تلاش به جامعه است و…"

خادم نوشته که سردار وحیدی مردم را با تروریست‌ها اشتباه گرفته است: «جناب سردار وحید، جنابعالی هم اکنون وزیرِ کشوری به بزرگی و متمدنیِ ایران مان هستی، اما وقتی به سلسله اظهاراتِ شما در این مدت مراجعه میکنم، بنظر میرسد، هنوز تصور میکنی در میدانِ جنگ حضور داشته و مردم را هم با تروریست های القاعده و داعش و حزب ِ بعث و... اشتباه گرفته ای! برادر، شما اولین وظیفه ات فراهم کردنِ آرامش و القاءِ حال خوب به مردم است؛ نه بازیگرِ نقشِ داروغه یا سفیرِ عذاب!

قهرمان کشتی ایران نوشته: «نیروی انتظامی هم زیر مجموعه شماست. اما وظیفه ی آن نیرو ایجاد نظم و ثبات در کف خیابان هاست و نه بیشتر. پس نه تنها بسیاری از بیانات و مواضعِ امثالِ شما، خارج از حیطه ی مسئولیت هایتان است ( و نمیدانم چرا رئیس جمهور تذکر نمی دهد!) بلکه قطعاً زمینه سازِ افزایشِ التهاباتِ اجتماعی در میان اقشارِ مختلف جامعه نیز خواهد بود!

خادم با کنایه به وحیدی نوشته: «دوست عزیز، نه تنها شما، بلکه همه مسئولینِ مرتبط با موضوع، درنظر داشته باشید آن دسته از ورزشکاران و هنرمندانی که در اعتراضاتِ اخیر پشت سرِ مردم ایستاده اند، نه مانده ی نان هستند و نه نام؛ و چه بسا اگر نگرانِ نان و نامشان بودند، مصلحت حکم میکرد، یا مهاجرت کنند و یا سکوت اختیار کرده و به فکرِ منافع خود باشند!»

پربیننده‌ترین‌ها

تیتر اول
تیتر اول
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید