امیر نصرآزادانی

امیر نصرآزادانی از زندان: صدای من باشید

شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۴

امیر نصرآزادانی بازیکن سابق باشگاه تراکتور که در دادگاه انقلاب اصفهان به ۲۶ سال حبس محکوم شده در یک فایل صوتی از زندان که سی‌ان‌ان منتشر کرده، خواسته دوستان فوتبالیستش صدای او باشند.

امیر نصر آزادانی در این فایل صوتی که از طریق شبکه اجتماعی به صورت اختصاصی در اختیار سی ان ان آمریکا قرار گرفته، می‌گوید: «صدای من را برای رفیقام، دوستان فوتبالیم بفرست که بدانند من در چه شرایطی هستم و بتوانیم انشالله یک روزی دوباره در کنار هم باشیم. امیدم اول به خداست و بعد به تمام کسانی که بیرون هستند.»

فوتبالیست پیشین تیم تراکتور و سپاهان در بخش دیگری از این فایل صوتی خواستار حمایت جامعه فوتبالی شده و می‌گوید: «امیدوارم بتوانند باز هم از من حمایت کنند، به خاطر این حکم‌های سنگینی که برای من بریده‌اند، چرا که من واقعا مستحق این حکم‌ها نیستم. من ۲۶ سال زندان؟ مگه داریم؟»

امیر نصر آزادنی در هشتم آبان ۱۴۰۱ بازداشت شد. او در دادگاه انقلاب اصفهان به اتهامات مختلف از جمله معاونت در محاربه در مجموع به ۲۶ سال حبس محکوم شد.

همچنین در این پرونده که جمهوری اسلامی مدعی است دو بسیجی و یک مامور پلیس کشته‌شده‌اند، ۳ جوان ِ دیگر از جمله صالح میرهاشمی مربی کاراته به اعدام محکوم شده‌اند.

بنا بر گفته‌‌های محکومان این پرونده، این متهمان از داشتن وکیل انتخابی محروم بودند و تمامی احکام این پرونده بر مبنای اعترافات اجباری آنها زیر شکنجه‌ صادر شده است.

رسانه‌های حکومتی ایران ادعا می‌کنند که در جریان اعتراض‌های روز ۲۵ آبان‌ماه در اصفهان، سه نفر به نام‌های محسن چراغی، محسن حمیدی و محمد كریمی جان باخته‌اند.

خبرها
جهان‌نما
چند چند

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید