طنین شعارهای ضدحکومتی در تهرانپارس، شهران، پونک و بلوار فردوس تهران در شامگاه پنج‌شنبه

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۲۳

در تداوم خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی، شامگاه ۲۲ دی نیز مانند شب‌های گذشته، مردم شعارهای ضد حکومتی سر دادند. هم‌زمان ویدیوهای متعددی به ایران‌اینترنشنال رسیده است که نشان می‌دهند مردم در شهرهای مختلف یاد محمدحسینی، معترض اعدام شده را با پخش «خیرات» زنده نگه می‌دارند.

ویدیوهای ارسال‌شده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند شامگاه پنج‌شنبه مردم معترض تهران علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای شعار دادند.

معترضان همچنین خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند.

در پونک مردم معترض شعارهایی چون «حکومت بچه‌کُش نمی‌خواییم، نمی‌خواییم» و «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

ویدیوهایی که از منطقه تهرانپارس در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نیز حاکی از آن است که مردم با سر دادن شعارهایی چون «مرگ بر خامنه‌ای قاتل» و «مرگ بر حکومت بچه‌کُش» اعتراضات خود را ادامه می‌دهند.

«مرگ بر خامنه‌ای لعنت بر خمینی» و «امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه» نیز از جمله شعارهای مردم معترض در شهران بود.

معترضان در بلوار فردوس تهران هم ده‌ها شعار ضدحکومتی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای» و «این آخرین پیامه، هدف کل نظامه» سر دادند.

بامداد جمعه ۲۳ دی‌ ماه نیز گروهی از معترضان، پایگاه بسیج قائم در خیابان انوشیروان کرج را آتش زدند.

اشکال دیگر اعتراض نیز ادامه دارد و معترضان در شهرهای مختلف، اقدام به شعارنویسی در اماکن عمومی و دیوارنویسی‌های ضدحکومتی می‌کنند.

از جمله ویدیویی ارسال‌ شده برای ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد مردم معترض در واگن متروی تهران در مسیر صادقیه، شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر جمهوری اعدامی» و «فقر فساد گرونی می‌ریم تا سرنگونی» را نوشتند.

با گذشت یک هفته از اعدام سیدمحمدحسینی و محمدمهدی کرمی، همچنان ویدیوهایی به ایران‌اینترنشنال می‌رسند که در آن‌ها مردم با پخش خیرات، یاد این دو معترض اعدام‌شده را گرامی می‌دارند؛ از جمله در ویدیویی که یک مخاطب در شامگاه پنج‌شنبه ارسال کرده و در آن گفته است: «من خواهر محمد حسینی هستم. او خانواده دارد. من دادخواه او هستم و به فردا دلخوشم و امید دارم برادر جان!»

ویدیوهای دیگری هم از نقاط مختلف ایران نشان می‌دهند مردم معترض به یاد محمد حسینی و محمدمهدی کرمی، نذری‌هایی را برای مراسم هفتم او تهیه و پخش کردند.

مخاطبان ایران‌اینترنشنال در ویدیوهای ارسالی از شهرهای مختلف ایران می‌گویند روز پنج‌شنبه به یاد محمد حسینی و کشته‌شدگان خیزش انقلابی مردم علیه جمهوری اسلامی غذا، حلوا و خوراکی پختند و پخش کردند.

از سوی دیگر، ویدیوها و تصاویر دریافتی نشان می‌دهند روز ۲۲ دی، بعد از آن که نیروهای امنیتی مانع از حضور مردم معترض بر سر مزار محمدمهدی کرمی و محمد حسینی در آرامستان بهشت علی شدند، برای آنها پیام کوتاه تهدیدآمیز ارسال شده است.

یکی از مخاطبان ایران‌اینترنشنال ویدیویی فرستاده و گفته است: «پنج‌شنبه ۲۲ دی‌ ماه تصمیم گرفتیم سر خاک عرفان خزایی، از شهدای آزادیمان برویم چون اجازه ندادند برای مزار محمد کرمی وارد آرامستان شویم.»

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
چشم‌انداز با سیما ثابت
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید