برگزاری دادگاه کتایون ریاحی، بازیگر، تحت فشار و تهدید؛ ریاحی با آمبولانس از دادگاه خارج شد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

ثریا ریاحی‌راد، شاعر، در صفحه اینستاگرامش از برگزاری دادگاه کتایون ریاحی،‌ بازیگر خبر داد و نوشت با وجود اطلاع قبلی به خانه سینما، کسی از ریاحی در دادگاه دفاع نکرد و او در پی فشار و تهدیدها، با آمبولانس از دادگاه خارج شد.

کانون فیلم‌سازان مستقل در اینستاگرام نوشت کتایون ریاحی در دادگاهی که چهارشنبه به صورت ناگهانی و با تغییر تاریخ برگزار شد، در مقابل چند دوربین خبری و زیر فشار برای عذرخواهی از مقام‌ها مجبور به اعتراف اجباری شد و به دلیل فشار از حال رفته و با آمبولانس از دادگاه منتقل شد.

هم‌زمان خبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی با تایید انتقال کتایون ریاحی از دادگاه با آمبولانس نوشت که نماینده دادستان در دادگاه اتهامات او را «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، «تشویش اذهان عمومی» و «تشویق به فساد» عنوان کرده است.

اواخر آبان‌ ماه، خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران، از بازداشت کتایون ریاحی، بازیگر سینمای ایران خبر داد.

ریاحی از جمله هنرمندانی است که با خیزش انقلابی مردم ایران همراهی کرد و در مصاحبه با ایران‌اینترنشنال، بدون حجاب اجباری ظاهر شد.

این در حالی بود که در مهر ماه، بنا به اطلاعاتی که به ایران‌اینترنشنال رسید، ماموران در نبود کتایون ریاحی به خانه‌اش رفتند و بخش زیادی از وسایل او شامل کامپیوتر و لپ‌تاپش را مصادره کردند.

منابع ایران‌اینترنشنال گفتند ماموران حکم جلب کتایون ریاحی را داشته‌اند.

در جریان خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی، این هنرمند در مصاحبه با برنامه «تیتر اول» درباره برداشتن حجابش گفت: «کشف حجاب برای کسی است که قبلا باحجاب بوده اما من هیچ وقت باحجاب نبوده‌ام و [اکنون] فقط حقیقت را نشان می‌دهم».

او افزود: «سال‌هاست ما را به عنوان باحجاب نشان می‌دهند اما این حقیقت ندارد، دروغ بس است.»

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید