خانواده بازداشت‌شدگان خیزش انقلابی مقابل زندان کچویی تجمع کردند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۵

شماری از خانواده‌های بازداشت‌شدگان اعتراضات و خیزش انقلابی، برای پیگیری وضعیت فرزندانشان مقابل در زندان کچویی کرج تجمع کردند.

اخیرا برخی از زنان بازداشت‌شده اعتراضات که در این زندان به سر می‌برند، در اعتراض به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی خود دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

با افزایش فشارها بر معترضان زندانی، موج اعتصاب‌های غذا در زندان‌ها رو به گسترش است و گزارش‌ها از در خطر بودن سلامت بسیاری از زندانیان خبر می‌دهند.

روز ۱۲ دی مادر آرمیتا عباسی با انتشار پستی اینستاگرامی از اعتصاب غذای دخترش «به علت عدم رسیدگی به پرونده‌اش و طولانی شدن دوره زندان» در زندان کچویی کرج خبر داد و گفت دیگر هم‌بندان آرمیتا هم دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

گزارش‌های بعدی از زندان کچویی حاکی از این بود که ۱۵زن زندانی سیاسی به دلایلی چون شرایط زندان و مدت زمان طولانی بازداشت، نپذیرفتن وکیل و تعیین نشدن وثیقه اعتصاب غذا کرده‌اند.

الهام مدرسی، ٣٢ ساله، نقاش، فاطمه حربی، زندانی ۳۸ ساله، ژاسمین حاج میرزامحمدی، ۲۵ ساله، حمیده زراعی، ٣٧ ساله، فاطمه نظری‌نژاد، ٣٩ ساله، اهل کرج، فاطمه مصلح‌ حیدرزاده، نیلوفر شاکری، اهل زنگان و ساکن کرج، مرضیه میرقاسمی، ٢٩ ساله، فاطمه جمال‌پور، ٣٧ ساله، نیلوفر کردونی، ٢۶ ساله، سمیه معصومی و انیسه موسوی، همراه با آرمیتا عباسی، این ۱۵زن هستند.

از آغاز خیزش انقلابی ایرانیان تا کنون و بر اساس آمار سازمان‌های حقوق بشری، دست‌کم ۲۰ هزار شهروند بازداشت شده‌اند که برای بسیاری از آنان قرار وثیقه صادر نشده و همچنان در زندان به سر می‌برند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

چند چند
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید