هراس نیروهای امنیتی از تداوم خیزش مردم سمیرم بعد از تجمع‌ گسترده مقابل فرمانداری

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

گزارش‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال حاکی از برقراری جو امنیتی در شهر سمیرم در استان اصفهان پس از اعتراض‌های روز شنبه ۱۰ دی ماه در این شهر است. همچنین پس از بازداشت دو برادر مراد بهرامیان، از جان‌باختگان خیزش انقلابی در سمیرم، مردم این شهر مقابل خانه آنان تجمع کردند.

حساب کاربری «۱۵۰۰ تصویر» که اخبار اعتراضات را پوشش می‌دهد خبر داد نیروهای امنیتی ساعت پنج صبح روز یکشنبه به خانه‌ جان‌باختگان آبان ۱۴۰۱ در سمیرم حمله و خواهر علی عباسی و دو برادر مراد بهرامیان را بازداشت کرده‌اند.

روز جمعه مراسم چهلم علی عباسی، از کشته‌شدگان خیزش انقلابی در سمیرم، با حضور گسترده مردم برگزار شد و در این مراسم مردم با رهاسازی بادکنک‌ها و هم‌خوانی ترانه، شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» سر دادند.

روز شنبه گروه وسیعی از مردم این شهر با تجمع مقابل فرمانداری در اعتراض به سرکوب‌ها، شعارهایی از جمله «‌فرماندار داعشی نمی‌خواهیم» و «‌تا آخوند کفن نشود این وطن وطن نشود» سردادند.

اعتراض‌ها در سمیرم تا پاسی از شب‌ هم ادامه داشت و گزارش‌ها و ویدیو‌های منتشر شده حاکی است که مردم به حضور خود در خیابان‌ها ادامه داده و شعارهای ضد حکومتی سر دادند.

یک روز پس از این اعتراضات، تصاویر رسیده به ایران‌اینترنشنال حاکی از برقراری جو امنیتی در شهر سمیرم و گسیل نیرو به این شهر برای جلوگیری از تداوم اعتراض‌هاست.

همزمان مرتضی عمو مهدی، جانشین فرماندهی سپاه صاحب الزمان استان اصفهان روز یکشنبه ۱۱ دی مرگ یک بسیجی در اعتراضات شهر سمیرم را تایید کرد و هویت او را «محسن رضایی» اعلام کرد.

این فرمانده سپاه پاسداران این ادعا را مطرح کرد که این بسیجی با «شلیک گلول» کشته شده است.

او همچنین معترضان شهر سمیرم را «اغتشاشگر» نامید و تجمع اخیر آنان مقابل فرمانداری سمیرم و چند نقطه دیگر شهر را «غیرقانونی» توصیف کرد.

عمو مهدی تایید کرد که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با شماری از معترضان در شهر سمیرم «درگیر» شدند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

شنیداری

پادکست‌ها