تجمع مردم در بازار بزرگ تهران، سمیرم، نجف‌آباد و گرگان با شعار مرگ بر دیکتاتور

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

گروهی از مردم در همراهی با فراخوان‌هایی که برای تجمع در بازار بزرگ تهران صادر شده بود با حضور در محدوده بازار شعارهایی از جمله «‌مرگ بر خامنه‌ای» و «‌مرگ بر دیکتاتور» سر دادند. در شهرهای سمیرم و نجف‌آباد اصفهان و گرگان هم شماری از مردم تجمع کرده و علیه جمهوری اسلامی شعار دادند.

در استان گلستان، مراسم چهلم مهدی کابلی،‌ کودک ۱۵ ساله‌ای که به دست ماموران امنیتی در گرگان کشته شد، در «امامزاده روشن‌آباد» روستای کفشگیری با جو شدید امنیتی برگزار شد.

بر اساس گزارش رسیده به ایران اینترنشنال، بستگان این کودک کشته‌شده در مراسم چهلم او به حاضران گفته‌اند که تحت فشار و اذیت ماموران امنیتی بوده‌اند.

مردم سمیرم با تجمع مقابل فرمانداری شعارهایی از جمله «‌فرماندار داعشی نمی‌خواهیم» سر دادند.

«‌تا آخوند کفن نشود این وطن وطن نشود» از دیگر شعارهای معترضان در سمیرم است.

در نجف‌آباد هم گروهی از مردم تجمع کرده و شعار دادند: «دلارامون تو لبنان، جوونامون تو زندان».

بازار تهران

بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال، نیروهای امنیتی و سرکوب در بازار موبایل ایران در خیابان حافظ حضوری گسترده داشتند.

بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال کسبه بازار کفاشان تهران مغازه‌های خود را تعطیل کردند.

فروشندگان بازار موبایل ایران هم که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و پس از افزایش دوباره و شدید قیمت دلار دست از کار کشیده بودند، با وجود جو امنیتی حاضر در این منطقه، شماری از کسبه و مردم دست به برگزاری تجمع اعتراضی زدند.

در بازار بزرگ تهران و در بازار گلوبندک نیز شمار زیادی از مردم در روز شنبه تجمع کرده و خطاب به نیروهای امنیتی شعار «بی شرف، بی شرف» سردادند.

«مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» از جمله شعارهای مردم معترض در بازار بزرگ تهران است.

بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال، نیروهای امنیتی به مردم تجمع‌کننده در بازار گلوبندک حمله و تعدادی از آنان را بازداشت کردند.

علاوه بر تهران، در جوانرود استان کرمانشاه نیز مراسم چهلم کشته‌شدگان اعتراضات این شهر به صحنه اعتراض بدل شده و به خیابان‌ها نیز کشیده شد.

اعتصاب

همزمان با اعتراضات اما، اعتصاب‌های معیشتی نیز در شهرهای مختلف ادامه دارد.

روز شنبه، کارکنان رسمی نفت شاغل در پالایشگاه اراک مطابق فراخوان از پیش اعلام شده دست به اعتراض زدند.

جمعی از کارکنان شرکت نفتی آذر مهران در استان ایلام دست از کار کشیده و مقابل این شرکت تجمع کردند.

کارکنان پالایشگاه نفت آبادان هم در اعتراض به اجرا نشدن قانون وظایف و اختیارات کارکنان وزارت نفت و افزایش نیافتن حقوق و مزایای خود تجمع کردند.

تجمع کارکنان رسمی شاغل در صنعت نفت نسبت به عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان همچون هفته‌های گذشته و مطابق فراخوان‌های از پیش اعلام شده، برپا شد.

تجمع کارکنان شرکت پالایش نفت آبادان

مطابق این فراخوان اعتصاب، قرار است پرسنل بهره‌برداری امروز و همزمان با برگزاری تجمعات، هیچ‌گونه درخواست کار تعمیراتی صادر نکنند، نیروهای تعمیراتی کار تعمیراتی انجام ندهند، نیروهای ایمنی مجوز پرمیتی صادر نکنند و واحدهای ستادی تنها به اعمالی که مستقیما به پرسنل مربوط است، بپردازند.

در چهارمین ماه از خیزش انقلابی، اعتراضات خیابانی و اعتصاب‌ها با وجود تلاش جمهوری اسلامی برای سرکوب، ادامه دارد.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
تیتر اول
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید