تحقیق درباره نقش جمهوری اسلامی در حمله به مراکز یهودیان آلمان ادامه دارد

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۰۹

نشریه دی‌ولت آلمان از ادامه تحقیق در مورد ۱۰ متهم حمله به مراکز یهودیان و ارتباط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با این حملات خبر داد و نوشت جمهوری اسلامی با استخدام خلافکاران، انجام عملیات‌هایی را در خارج از ایران مدیریت می‌کند.

بر اساس این گزارش، برخی از مظنونان این پرونده، با مسجدی واقع در یک منطقه صنعتی در شهر اسن مرتبط بوده‌اند.

سایت شبکه یک تلویزیون آلمان نیز ماه گذشته در گزارشی خبر داده بود نهادهای امنیتی این کشور معتقدند سپاه پاسداران در پشت حملات به مراکز یهودیان در این کشور قرار دارد.

روز ۲۷ آبان یک ایرانی-آلمانی ۳۵ ساله در دورتموند در ارتباط با تلاش برای آتش زدن یک کنیسه بازداشت شد.

پس از آن رسانه‌ها از رامین یکتاپرست، یکی از اعضای کلوب موتورسیکلت‌سواری «فرشته‌های جهنم»، به عنوان یکی از متهمان این پرونده نام بردند که سال گذشته به دلیل تحت تعقیب بودن در یک پرونده قتل، به ایران گریخته است.

بر اساس این گزارش رامین یکتاپرست با این ایرانی-آلمانی ۳۵ ساله در ارتباط بوده است.

رسانه‌های آلمان و اسرائیل همچنین از جاسوسی جمهوری اسلامی از یان یوزف شوستر، رییس شورای مرکزی یهودیان آلمان، خبر داده‌اند.

بر اساس گزارش رسانه‌ها یک مامور سابق عراقی‌الاصل اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان (سازمان امنیت داخلی آلمان) اطلاعاتی را درباره او جمع آوری و به ایران ارسال کرده است.

متهمان حمله به اماکن مرتبط با یهودیان در آلمان و به طور خاص تیراندازی به منزل یک خاخام در ایالت نوردراین وست فالن و آتش زدن مدرسه‌ای در کنار یک کنیسه در شهر بوخوم، با جمهوری اسلامی در ارتباط بوده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، اکثر افراد مورد نظر در ایالت نوردراین وست فالن زندگی می‌کنند اما ممکن است با افرادی در برلین و هامبورگ نیز در ارتباط باشند.

دی‌ولت به نقل از کارشناسان نوشت که جمهوری اسلامی در ۱۰ سال اخیر با استخدام خلافکاران دست به انجام عملیات‌هایی فراتر از مرزهای خود زده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
تیتر اول
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید