محمد دادکان: برای دایی مشکل درست می‌کنند چون دوکلمه از مردم حرف زده

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۸

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درواکنش به رفتار جمهوری اسلامی با #علی_دایی و خانواده اش گفت: «برای دایی مشکل ایجاد می‌کنند، چون دو کلمه در جهت دغدغه مردم صحبت کرده است. اگر دایی هم سکوت می‌کرد، به‌راحتی زندگی‌اش را ادامه می‌داد اما دایی ثابت کرده در جهت احقاق‌حق مردم هزینه می‌کند.»

او در گفتگویی با روزنامه هم‌میهن به روایت رسمی جمهوری اسلامی از اعتراضات تاخته است: «نمی‌توانیم به هر معترضی بگوییم «اغتشاشگر». اکثر افرادی که از شرایط فعلی شاکی هستند، متولدین دهه‌های ۷۰ و ۸۰ هستند که نسبت به آینده‌شان نگران هستند. آمار مهاجرت طی یک‌سال اخیر، گویای شرایط سخت فعلی است که جوانان ما تحت هر شرایطی می‌خواهند از ایران بروند.»

دادکان با انتقاد از صدا و سیما گفت: «صداوسیما تیترهایی می‌زند که بیانگر واقعیت جامعه نیست. بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی از من دعوت کردند اما همه‌شان را رد کردم، چون صحبت‌های من را پخش نمی‌کنند. هرگز به صداوسیما نمی‌روم.»

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره حمایت ورزشکاران و هنرمندان از اعتراضات هم گفته: بازیکنان فوتبال و هنرمندانی که این روزها منتقد رویکرد برخی مسئولان هستند، در همین نظام متولد و رشد کرده‌اند. باید بررسی کنید چه شد که حالا در حال انتقاد هستند. من می‌دانم بسیاری از سلبریتی‌ها در هر حوزه‌ای، دعوت تلویزیون را برای حضور در برنامه‌ای رد می‌کنند، چون رویکرد این سازمان را قبول ندارند، رشد کرده‌اند.»

دادکان در حمایت از یحیی گل‌محمدی، هم گفت: «مجری تلویزیون به‌راحتی به یحیی گل‌محمدی توهین می‌کند. یک نفر در آن برنامه نیست به مجری بگوید، آقای محترم، شرح‌وظایف شما توهین به نخبگان کشور است؟»

پیشکسوت پرسپولیس به «فوتبالِ بی‌تماشاگر» هم انتقاد کرده: «مسئولان ورزش کشور نباید تحت هرشرایطی، فوتبال را برگزار کنند. کدام کشور را سراغ دارید که بیش از سه‌سال فوتبالش بدون تماشاگر برگزار شود؟»

او سراغ سهام استقلال و پرسپولیس پس از خصوصی‌ساز را هم گرفته: «من تنها کسی بودم که گفتم این خصوصی‌سازی اجرایی نمی‌شود بلکه پول‌هایی داده می‌شود تا بازیکنان رقم قراردادشان چندین‌برابر شود. آقای قربانزاده الان آیا شهامت این را دارید که بگویید پول مردم که به‌اسم سهام سرخابی‌ها خریدند، چه شد؟»

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید