رئیسی با متهم کردن رسانه‌ها به «ترویج جهالت»، معترضان را به «برخورد بی‌‌رحمانه» تهدید کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۶

ابراهیم رئیسی که از متهمان اصلی کشتار زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ است، با متهم کردن رسانه‌ها به «ترویج جهالت» و همچنین «معاند» خواندن معترضان، آنان را به «برخورد بی‌رحمانه» جمهوری اسلامی تهدید کرد.

رئیسی که روز سه‌شنبه ششم دی در یک مراسم دولتی مقابل دانشگاه تهران برای بسیجیان و هواداران حکومت سخنرانی می‌کرد، گفت: «به معاندین رحم نخواهیم کرد.»

این در حالی است که دو معترض اعدام شده‌اند و اکنون ده‌ها معترض بازداشتی در خطر اعدام قرار دارند.

همچنین تهدید به «برخورد بی‌رحمانه» در حالی است که جمهوری اسلامی تاکنون دست‌کم ۵۰۰ معترض را با شلیک گلوله‌های جنگی در خیابان‌ها کشته است.

رئیسی همچنین بار دیگر جوانان و نوجوانان معترض را «فریب‌خورده» خواند و مدعی شد: «آغوش ملت برای کسانی که دچار فریب شده‌اند باز است.»

او که همچون دیگر رهبران جمهوری اسلامی از دشمنان سرسخت آزادی بیان و آزادی رسانه‌هاست، رسانه‌ها را به «گسترش جاهلیت» متهم کرد و گفت: «جاهلیت مدرن، همان جاهلیت قدیمی است با تاثیرگذاری گسترده رسانه.»

در جریان خیزش جاری شهروندان علیه حکومت، جمهوری اسلامی رسانه‌ها و فضای مجازی را به دست داشتن در اعتراضات متهم کرد و با بازداشت بسیاری از خبرنگاران، رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور را نیز تهدید کرد.

رئیسی همچنین اعتراضات را «اغتشاش» خواند و با اشاره به طیف گسترده مردم مخالف جمهوری اسلامی، مدعی شد: «اغتشاشات اخیر جنگ احزاب بود و همه در آن حضور داشتند.»

او با دفاع از علی خامنه‌ای که هدف اصلی معترضان در جریان خیزش سراسری است، مدعی «پیشرفت» در ایران شد و گفت: «این انقلاب رهبری دارد که در هدایت این امت بی‌نظیر است؛ هر کجا پیشرفت وجود دارد، مربوط به بخش‌هایی است که به سخن امام و رهبری توجه شده است.»

رئیسی همچنین گفت که جمهوری اسلامی در مقابل خواسته‌ها و مطالبات مردم عقب‌نشینی نمی‌کند و «انقلاب تصمیم گرفته با رهبری امام خامنه‌ای پیش برود». او تاکید کرد: «ما حق عقب‌گرد نداریم.»

مردم ایران در تجمع‌ها و اعتراض‌های بی‌وقفه خود خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی هستند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبرها
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید