شنبه اعتراضی ایرانیان نقاط مختلف جهان در صدمین روز خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۴

ایرانیان و کنشگران در نقاط مختلف جهان در صدمین روز خیزش انقلابی مردم ایران تجمع اعتراضی برگزار کرده و با نمایش عکس کشته‌شدگان و زندانیان معترض و سر دادن شعار خواستار فشارهای بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی شدند.

آمریکا

ایرانیان مقیم لس‌آنجلس در صدمین روز خیزش انقلابی مردم ایران با برگزاری تجمعی علیه جمهوری اسلامی و نایاک شعار دادند و خواستار توقف مذاکرات با حکومت ایران شدند. شرکت‌کنندگان در این تجمع عکس‌های کشته‌شدگان و معترضان زندانی را به نمایش گذاشتند.

ایرانیان و کنشگران در شهر سن‌ دیه گو آمریکا نیز تجمعی را در این شهر برگزار کردند و علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای شعار دادند.

ایرانیان و کنشگران سان فرانسیسکو نیز در کنار درخت کریسمس مرکز این شهر تجمع کرده و با نمایش عکس کشته‌شدگان و معترضان زندانی، پخش سرودهای انقلابی و شعاردهی با معترضان ایران اعلام همبستگی کردند.

کانادا

ایرانیان ساکن ونکوور کانادا در صدمین روز خیزش انقلابی تظاهرات برگزار کردند و با حمل عکس‌های کشته‌شدگان و معترضان زندانی علیه جمهوری اسلامی شعار دادند

ایرانیان ساکن شهر کلگری نیز در سرمای شدید این شهر تظاهرات برگزار کردند و شعارهایی همچون «مرگ بر جمهوری اعدامی» و «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

گرجستان، ترکیه ایرلند

ویدیوهای فرستاده‌شده به ایران اینترنشنال از تفلیس، ازمیر و دوبلین نشان می‌دهد شنبه سوم دی، ایرانیان ساکن این شهرها به مناسبت صدمین روز مقاومت مردم ایران، تجمع کرده و از خیزش انقلابی آنها حمایت کردند.

دانمارک؛ کپنهاگ

ایرانیان مقیم دانمارک برای حمایت از خیزش انقلابی ایرانیان در کپنهاک تجمع اعتراضی برگزار کردند.

معترضان در این تجمع زنجیره انسانی تشکیل داده و با هم‌خوانی سرودهای انقلابی و سر دادن شعارهای اعتراضی، خواهان سرنگونی جمهوری اسلامی شدند.

ترکیه؛ استانبول

شماری از ایرانیان مقیم ترکیه در استانبول نیز در حمایت از خیزش انقلابی ایرانیان علیه جمهوری اسلامی تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان، عکس کشته‌شدگان اعتراضات را به نمایش درآوردند.

تجمعات اعتراضی ایرانیان استانبول در سه ماه گذشته تداوم داشته و فعالان مدنی و مردم ترکیه را نیز با این جنبش همراه کرده است.

این معترضان در تجمع خود فریاد «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.

آمریکا؛ ویرجینیا

در شهر رستون در ایالت ویرجینیای آمریکا نیز گروهی از ایرانیان با ایستادن به شکل کلمه «نه» به اعدام‌های حکومتی در ایران اعتراض کردند.

در این مراسم که در سرمای زیر صفر برگزار شد، گروهی از معترضان هم نمایش خیابانی اعتراضی اجرا کردند.

آلمان؛ فرانکفورت، مونستر

ایرانیان ساکن فرانکفورت آلمان در مرکز این شهر یک تجمع اعتراضی در حمایت از جنبش اعتراضی علیه جمهوری اسلامی برگزار کردند.

یکی از خواسته‌های تجمع‌کنندگان در تجمع امروز، قرار گرفتن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی بود.

در شهر مونستر هم شماری از ایرانیان با سر دادن شعارهای اعتراضی و هم‌خوانی سرودهای انقلابی، ‌تجمع کردند.

از آغاز خیزش انقلابی ایرانیان تاکنون، تجمعات بسیاری در کشورهای مختلف و در محکومیت جمهوری اسلامی به صورت مستمر شکل گرفته است.

ایرانیان خارج از کشور در تجمعات خود خواستار به رسمیت شناختن این خیزش، اخراج سفیران جمهوری اسلامی از کشورها و حمایت از معترضان داخل ایران هستند.

در همین حال، حمایت‌های مقامات بین‌المللی و مقامات کشورهای مختلف جهان نیز از خیزش انقلابی مردم و ادامه فشارها بر جمهوری اسلامی ادامه دارد. سازمان عفو بین‌الملل از جامعه بین‌المللی خواست از همه ابزارهایی که در اختیار دارند جهت تحت فشار قرار دادن مقام‌های جمهوری اسلای برای توقف حکم اعدام محمد قبادلو استفاده کنند.

لوکاس همر، نماینده پارلمان اتریش، نیز با انتشار تصویری از خود مقابل سفارت جمهوری اسلامی در وین، اعلام کرد که کفالت سیاسی عباس دریس، زندانی محکوم به اعدام را بر عهده می‌گیرد.

تئو فرانکن، وزیر سابق مهاجرت بلژیک و نماینده پارلمان این کشور، نیز کفالت سیاسی حجت میرزایی زندانی ۲۳ ساله متهم به «محاربه»، را بر عهده گرفت و نوشت که او «تنها به دلیل مبارزه برای آزادی و حقوق زنان در خطر اعدام است»

دریس از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در ماهشهر است که در مهرماه با اتهام «محاربه» به اعدام محکوم شد.

بنیامین حداد، نماینده پارلمان ایالتی پاریس، نیز در توییتی نوشت که ابراهیم بابایی، زندانی سیاسی سابق از یک سال پیش مفقود شده و خانواده‌اش از وضعیت او اطلاعی ندارند

او افزود: «من به دخترش شیما (دخترش) می‌پیوندم تا نوری بر زوایای ناپدید شدن پاشیده شود.»

از سوی دیگر، سنای آمریکا طرحی را در ارتباط با توطئه جمهوری اسلامی برای ربودن مسیح علی‌نژاد تصویب کرد که مقامات حکومت ایران را که شهروندان آمریکایی و فعالان حقوق بشر ایرانی را هدف قرار می‌دهند، تحریم می‌کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
اقتصاد و بازار
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.