۴۳ نماینده پارلمان آلمان خواستار تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران شدند

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۰۲

۴۳ نماینده عضو حزب سوسیال دموکرات در پارلمان آلمان، خواستار قرار گرفتن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی شدند.

تعدادی از این نمایندگان اعلام کردند: «رژیمی که تنها با ترور مردم خود از بقایش دفاع می‌کند، مشروعیت خود را از دست داده است.»

کاوه منصوری، نماینده عضو حزب سوسیال دموکرات در پارلمان آلمان نیز گفت: «ما آماده‌ایم تا گام‌های سخت‌تر و شدیدتری نسبت به تحریم‌های قبلی اتحادیه اروپا علیه رژیم وحشی آخوندی برداریم.»

روز پنج‌شنبه ۲۴ آذر نیز تعدادی از نمایندگان پارلمان آلمان خواستار تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شده بودند.

روز ۱۹ آبان نیز پارلمان آلمان لایحه دولت ائتلافی این کشور را درباره حمایت از معترضان ایران، افزایش فشارها بر جمهوری اسلامی و تعطیلی مرکز اسلامی هامبورگ تصویب کرد.

در روزهای گذشته همچنین حدود ۲۰ نماینده پارلمان آلمان با ارسال ایمیل به دفتر ایران‌اینترنشنال در برلین، کفالت سیاسی معترضان زندانی در ایران را برعهده گرفتند.

پارلمان هلند نیز روز پنج‌شنبه اول دی در مصوبه‌ای خواستار تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران از سوی اتحادیه اروپا شد و از دولت هلند خواست از این موضع دفاع کند.

پارلمان این کشور پیش از این نیز خواسته بود تمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحریم شوند.

پس از قتل مهسا امینی و خیزش انقلابی مردم ایران، اتحادیه اروپا تعدادی از فرماندهان نیروی انتظامی و سپاه پاسداران در استان‌ها را تحریم کرده است.

اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۲۱ آذر ماه و در پی اعدام مجیدرضا رهنورد و محسن شکاری، دو معترض بازداشت‌شده، پیمان جبلی، رییس سازمان صدا و سیما، محسن برمهانی، معاون سیما و علی رضوانی و آمنه سادات ذبیح‌پور، دو بازجو-خبرنگار را به دلیل پخش اعترافات اجباری زندانیان تحریم کرد.

احمد خاتمی، امام جمعه تهران و عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری نیز از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید