استقلال تمام دارایی‌اش را پس گرفت!

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۳۰

باشگاه #استقلال سپرده ۱۰۰ میلیاردی خود را از بانک گرفته و سند باشگاه را وثیقه گذاشته! حجت کریمی گفت: «۱۲۰ میلیارد تومان در بانک سپرده داشتیم. ۵۰ میلیارد هم چک دادند و ۱۵۰ میلیارد تومان وام گرفتند. هیات مدیره و فتح الله زاده تصمیم گرفتند این پول را برداریم و جای آن سند بگذاریم.»

آنطور که عضو هیات مدیره استقلال گفته، باشگاه روی همین وام هم بدهکار بوده است: «۳-۴ ماه قسطش را نداده بودند ۲۰ میلیارد تومان آن رفت و حدود ۹۰ میلیارد تومان به باشگاه پرداخت کردند. الان باشگاه باید ماهیانه حدود ۱۲ میلیارد قسط بدهد.»

در روزهای گذشته گفته شد استقلال برای پرداخت بدهی‌هایش می‌خواهد وام ۲۰۰ میلیاردی بگیرد، اما در نهایت و با پس گرفتن سپرده و وثیقه گذاری، ۱۰۰ میلیارد تومان به بدهی‌های آنها افزوده شده. کریمی دراین باره می‌گوید: «۱۵۰ میلیارد تومان را باید برگردانیم. این سپرده برای باشگاه بوده و روی آن وام گرفته بودند.» ۵۷ میلیارد از این پول برای پرداخت پول استراماچونی در نظر گرفته شده. بقیه پول هم صرف پرداخت مطالبات بازیکنان می‌شود.

استقلال باید به سرعت این بدهی‌ها را پرداخت کند تا بتواند مجوز حرفه‌ای بگیرد تا مانند فصل اخیر لیگ قهرمانان آسیا، از بازی‌‌های بین‌المللی محروم نشود.

چندی پیش، علی فتح‌الله‌زاده درباره بدهی‌های استقلال گفته بود: «به من گفتند ۳۰۰ میلیارد در حساب پول است. اسپانسر هم داریم و اوضاع خیلی خوب است. من آمدم به باشگاه به مدیرمالی گفتم ۵۰ میلیارد سریع برای بدهی استرا پرداخت کن، مدیرمالی گفت از کجا؟ ۳۰۰ میلیارد که رفته هیچ، ۱۵۰ میلیارد هم وام گرفتند.»

پربیننده‌ترین‌ها

اقتصاد و بازار
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید