کریم بنزما از بازی‌های ملی خداحافظی کرد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۸

کریم بنزما، ستاره فرانسوی رئال مادرید، برنده توپ طلای فصل ۲۰۲۱-۲۲، یک روز پس از فینال جام جهانی ۲۰۲۲ که با ناکامی خروس‌ها همراه بود، از تیم ملی فرانسه خداحافظی کرد. او مدتی پیش از جام جهانی قطر مصدوم شد و به همین دلیل از لیست مدافع عنوان قهرمانی خط خورد.

بنزما در توئیت خداحافظی‌ خود دقیقا در روز تولد ۳۵ سالگی‌ امروز ۱۹ دسامبر نوشت: «من تلاش زیادی کردم و خطاهایی هم داشتم تا به جایی که امروز هستم برسم و به آن افتخار می کنم! من داستانم را نوشته ام، داستان ما به پایان می رسد.»
کریم بنزما با وجود اینکه از همان روزهای نخست مصدومیت اعلام شد برای فینال جام جهانی از مصدومیت رها می‌شود و اتفاقا چنین هم شد، اما در فینال فرانسه - آرژانتین به عنوان یکی از ستارگان فوتبال فرانسه حتی در استادیوم لوسیل هم حاضر نبود.
دیدیه دشان، سرمربی فرانسه با اینکه پس از مصدومیت بنزما، کسی را جایگزین او نکرد، اما راضی نشد ستاره‌ خروس‌ها را در لیست فینال جام بیست و دوم قرار دهد: «۲۵ بازیکن دیگر هم دارم!» این پاسخ دشان به خبرنگارانی بود که از او مدام می‌پرسیدند آیا بنزما برای فینال به قطر می‌رود یا نه.
این پاسخ دشان باعث شد بنزما حتی پیشنهاد امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه برای سفر به قطر و حضور در استادیوم لوسیل را نپذیرد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید