برگزاری تجمعات انقلابی و شعاردهی در شهرهای مختلف ایران و ادامه انتشار فراخوان‌های اعتراضی

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۶

تجمعات و شعاردهی شبانه و سایر شیوه‌های نافرمانی مدنی و انتشار فراخوان تظاهرات اعتراضی برای ۲۸، ۲۹ و ۳۰ آذر ماه همچنان در شهرهای مختلف ایران ادامه دارد.

ویدیوهای ارسال‌شده از محله‌های مختلف تهران به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد شامگاه جمعه ۲۵ آذر، مردم معترض شعارهای شبانه «مرگ بر خامنه‌ای قاتل»، «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دادند.

طبق ویدیوهای ارسال‌شده به ایران اینترنشنال، معترضان در شهرک چیتگر تجمع کرده و شعارهایی همچون «داعشی رو شنیدیم، خامنه‌ای رو دیدیم»، «ای رهبر واداده، قبرت شده آماده»، «بسیجی سپاهی داعش ما شمایید» و «آزادی آزادی آزدی» سر می‌دادند.

ویدیوی ارسال‌شده به ایران اینترنشنال همچنین نشان می‌دهد جمعه ۲۵ آذر معترضان به یاد کشته‌شدگان خیزش انقلابی مردم ایران بنر «برای آزادی» را در شهرک چیتگر تهران نصب کرده بودند.

ویدیوی‌ دیگری که در شبکه‌های مجازی منتشر شده نشان می‌دهد شامگاه جمعه ۲۵ آذر، معترضان فرمانداری شهرستان بهارستان واقع در استان تهران را به یاد محسن شکاری و مجید‌رضا رهنورد به آتش کشیدند.

یک ویدیوی ارسالی دیگر نشان می‌دهد مردم معترض شامگاه جمعه ۲۵ آذر در باغستان کرج از پشت‌بام‌ها و پنجره‌ها شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» سر می‌دادند.

از سوی دیگر، ویدیوی اختصاصی فرستاده‌شده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد بامداد شنبه ۲۶ آذر، زنان معترض در شاهین‌شهر پارچه‌نوشته‌های «بیدار شویم» و « فراخوان ۲۸، ۲۹ و ۳۰ آذر» برای اعتصابات و اعتراضات را بر روی پل نصب می‌کردند.

در همین حال، سعید اقبالی، فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی در یک فایل صوتی از زندان رجایی‌شهر کرج که در اختیار ایران اینترنشنال قرار گرفته از مردم خواست برای توقف اعدا‌م معترضان در ایران خیابان‌ها را خالی نکنند

او با نام بردن از شماری از بازداشت‌شدگان خیزش جاری که با خطر اعدام مواجه‌اند تاکید کرد «اگر انقلاب مردم در خیابان‌ها ادامه داشته باشد، تنگنائی که جمهوری اسلامی در آن قرار گرفته تنگ‌تر خواهد شد و دیگر نمی‌توانند عزیزان ما را بکشند.»

این زندانی سیاسی افزود مسئولان زندان، بازداشت‌شدگان اخیر که به اعدام محکوم شده‌اند را در بندهای مختلف پخش کرده‌اند، ما عملا از آنها بی‌خبر هستیم و نگران اعدام‌شان هستیم

او در ادامه با بیان اینکه مسئولان زندان مرتبا این افراد را بین بندهای خود و سلول‌های انفرادی محکومان به اعدام جابه‌جا می‌کنند، گفت با این کار آن‌قدر فشار و ترس و استرس به آنها وارد کرده‌اند که این مساله عملا فرقی با اجرای حکم اعدام‌شان ندارد.

در همین حال، در ادامه تعطیلی مدارس همزمان با ادامه اعتراض‌ها به اعدام معترضان، مدارس تهران روز شنبه هم غیرحضوری شدند.

از سوی دیگر، ۹۰ استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در نامه‌ای به رییس این دانشگاه خواستار لغو شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویان شدند و اعلام کردند که این شیوه‌نامه «کمر به آزار و اقرار گیری اجباری بسته» و «ابزاری برای خاموش ساختن صدای اعتراضات دانشجویان شده است.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
چند چند
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید