تداوم اعتراضات در شامگاه ۱۸ آذر؛ از تجمعات خیابانی تا آتش زدن حوزه علمیه و دکل مخابراتی

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۹

شامگاه جمعه مردم تهران، کرج، هرمزگان و کرمانشاه در تداوم خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی به خیابان آمدند و در واکنش به اعدام محسن شکاری، شعارهایی چون «‌خامنه‌ای قاتل، ما همه محسن هستیم» سر دادند.

همچون سه ماه گذشته، در شامگاه ۱۸ آذر نیز تجمعاتی در نقاط مختلف ایران برگزار شد و مردم معترض با شعار سرنگونی نظام به خیابان آمدند. گروهی از معترضان همچنین اعتراض خود را با آتش زدن یک حوزه علمیه در شیراز و یک دکل مخابراتی در تهران نشان دادند.

مردم کرمانشاه شبانه در اعتراض به تیراندازی و سرکوب خشن نیروهای امنیتی به خیابان‌ها آمدند.

ظهر روز جمعه نیروهای حکومت به راهپیمایی سکوت مردم این شهر حمله کردند.

در تهران هم جمعه شب، مردم در خیابان پیامبر و در واکنش به اعدام محسن شکاری، شعار دادند: «‌خامنه‌ای قاتل، ما همه محسن هستیم».

در منطقه چیتگر هم مردم از پشت‌بام و پنجره‌ها شعار «‌مرگ بر سپاهی» و «‌مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

ویدیوی ارسال‌شده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد شامگاه جمعه شماری از شهروندان به یاد محسن شکاری، جوان ۲۳ ساله‌ای که در اعتراضات سراسری بازداشت و سپس اعدام شد، در جلوی منزل خانواده او در تهران جمع شده و شمع روشن کردند.

در نقاطی دیگر از تهران همچون شاهین جنوبی، مردم معترض تجمع کرده و شعارهایی چون «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.

از خانه‌های منطقه تهرانپارس هم صدای شعارهای اعتراضی مردم به گوش رسید.

در کرج هم شماری از شهروندان برای گرامی‌داشت یاد محسن شکاری شعار دادند: «محسن ما رو بردند، جنازه‌اش رو آوردند ...»

در پُدُل هرمزگان هم بر اساس گزارش‌ها، ماموران حکومتی به تجمع اعتراضی گروهی از مردم که شعار می‌دادند تیراندازی و حمله کردند.

اما روز جمعه مراسم چهلم مومن زند کریمی، جوان ۱۸ ساله‌ای که در اعتراضات سراسری به ضرب گلوله سرکوب‌گران به قتل رسید، در آرامگاه موچش کردستان با حضور خانواده او برگزار شد.

علاوه بر تجمعات شبانه و سر دادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی، اشکال دیگری از اعتراض نیز شب گذشته همچون هفته‌های اخیر در جریان بود.

از جمله در جنت‌آباد شمالی تهران که بر اساس ویدیوی دریافتی ایران‌اینترنشنال، یک دکل مخابراتی به دست مردم معترض به آتش کشیده شد.

ویدیوی ارسال‌ شده دیگری به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد در شیراز، مردم معترض برای حمایت از خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی، حوزه علمیه رضویه را به آتش کشیدند.

در زنجان هم معترضان به یاد محسن شکاری، روی تابلوی یک جاده شعار «مرگ بر خامنه‌ای» را نوشتند.

شعارنویسی و دیوارنویسی‌های اعتراضی از آغاز اعتراضات تاکنون در ده‌ها شهر مختلف ایران ادامه دارد.

با گذشت سه ماه از خیزش انقلابی مردم ایران، تجمعات شبانه در کنار اعتراضات خیابانی، تحصن‌های دانشجویی و اعتصابات ادامه دارد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید