جروزالم پست: اسرائیل در تلاش برای جلوگیری از تشکیل حزب‌اللهی دیگر در عراق و سوریه است

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۲

آویو کوخاوی، رییس ستاد ارتش اسرائیل، فاش کرد که دولت کشورش طی عملیاتی به دنبال جلوگیری از به گفته وی «تشکیل حزب‌اللهی دیگر» در سوریه و عراق است.

کوخاوی در گفت‌وگو با روزنامه جروزالم پست، از تحرکات نظامی و امنیتی ارتش کشورش در عراق و سوریه خبر داد.

او در این گفت‌وگو فاش کرد اسرائیل در حال حاضر تحت عنوان «جنگ میان دو جنگ» در عراق و سوریه، به انجام یک ماموریت نظامی می‌پردازد و طی آن قصد دارد «از تشکیل حزب‌الله دیگری در عراق و سوریه جلوگیری کند».

بر اساس این گزارش، کوخاوی گفت که ارتش کشورش مواضع ایران در عراق و سوریه را هدف قرار داده و تاکید کرد گسترش نفود ایران «به مقر نظامی امام علی در نزدیکی البوکمال سوریه» رسیده است.

او این مقر را «مرکز عملیات گروه‌های شبه نظامی ایران در منطقه» توصیف کرد.

روزنامه جروزالم پست در گزارش خود آورده است که حزب‌الله نسبت به سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ قدرت خود را دو برابر کرده است چرا که اکنون از لحاظ سیاسی و اقتصادی بر لبنان کنترل کامل دارد؛ چیزی که اسرائیل نمی‌خواهد در بقیه کشورهای منطقه تکرار شود.

این روزنامه به نقل از کوخاوی نوشت: «حزب‌الله در سال‌های گذشته موفق به کسب تجربیات گسترده و توسعه تسلیحات و تجهیزات خود به ویژه در سوریه، عراق و یمن شده است.»

جروزالم پست در پایان گزارش خود به عملیات انجام شده از سوی اسرائیل از جمله در عراق، سوریه، یمن و سایر مناطقی پرداخت که گروه‌های وابسته به جمهوری اسلامی در آن‌ها فعالیت می‌کنند.

بر پایه این گزارش، اسرائیل به‌ شدت تلاش می‌کند تا از دست‌یابی ایران به بخشی از سوریه جلوگیری کند.

جروزالم پست نوشت هدف نهایی این ابتکار عمل و عملیات مرتبط با آن، «جلوگیری از بازتولید حزب‌الله» در دیگر کشورهای منطقه خواهد بود.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید