مهران سماک، جوان ۲۷ ساله، در تیراندازی ماموران به تجمع‌های شادی مردم در انزلی کشته شد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

منابع نزدیک به خانواده مهران سماک به ایران‌اینترنشنال گفتند این جوان ۲۷ ساله شامگاه سه‌شنبه هشتم آذر در انزلی و به دنبال تیراندازی ماموران حکومت کشته شد.

بر اساس گزارش این منبع، مهران سماک همراه نامزدش در واکنش به باخت تیم فوتبال جمهوری اسلامی به آمریکا در خودرو بوق می‌زده که با تیراندازی مستقیم ماموران به سرش کشته می‌شود.

فرماندهی انتظامی انزلی ضمن تایید خبر کشته شدن مهران سماک در این شهر اعلام کرد: «شب گذشته جسد مهران سماک که بر اثر تیراندازی مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود، کشف شد».

فرماندهی انتظامی انزلی اما مدعی شد سماک با اسلحه شکاری هدف قرار گرفته است.

بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال، مراسم تشییع جنازه مهران سماک روز چهارشنبه ۹ آذر برگزار شده و معترضان طی آن شعارهای ضد حکومتی از جمله مرگ بر دیکتاتور سر دادند.

بر اساس اطلاعات رسیده به ایران‌اینترنشنال، خانواده مهران سماک به سختی توانسته‌اند جواز دفن و گواهی فوت او را بگیرند و مادر این جوان ۲۷ ساله در مراسم او گفته است: «اینها با رقص و شادی مشکل دارند.»

در پی شکست تیم فوتبال جمهوری اسلامی از تیم آمریکا در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر و حذف این تیم در مرحله مقدماتی، مردم در شهرهای مختلف ایران از این شکست ابراز شادمانی کردند.

شهروندان بلافاصله پس از پایان این بازی عمدتا با به صدا درآوردن بوق خودروهایشان خوشحالی خود را از شکست این تیم ابراز کردند.

در برخی مناطق هم تجمع‌های خیابانی عمده‌ای شکل گرفت از جمله در جوانرود و مهاباد که مردم با رقص کردی این اتفاق را جشن گرفتند.

شهرهایی چون تهران، همدان، اردبیل، مریوان، بندرعباس، دزفول، اسلامشهر، زاهدان، روانسر، ایلام، اهواز، کرمانشاه، رشت، اراک، کرمان، بهبهان، تبریز و گرگان شب گذشته صحنه حضور مردم بود.

حکومت ایران با حساب کردن روی برد و احتمال صعود تیم فوتبال جمهوری اسلامی به مرحله بعدی این بازی‌ها، برنامه‌های فراوانی برای بهره‌برداری تبلیغاتی از این موقعیت چیده بود و از جمله این احتمال وجود داشت که روز چهارشنبه ۹ آذر تعطیل اعلام شود.

تازه‌ترین خبرها

خبرها
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید