سخنگوی جبهه اصلاحات: مردم از اصلاح‌طلبان عبور کرده‌اند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۸

علی شکوری‌راد که از او به عنوان سخنگوی «جبهه اصلاحات» نام برده می‌شود، به خبر انجام دیدارهای اخیر تعدادی از چهره‌های اصلاح‌طلب با رییس قوه قضاییه و دبیر شورای عالی امنیت ملی که در ایران‌اینترنشنال منتشر شد، اعتراف کرد و گفت اصلاح‌طلبان گفته‌اند که مردم از آنان عبور کرده‌اند.

شکوری‌‌راد در جلسه شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران درباره این دیدارها گفت: «مردم تمام دوره‌های اصلاح‌طلبی را پشت سر گذاشته‌اند و از آن نتیجه نگرفتند و حالا دیگر از اصلاح‌طلبان عبور کرده‌اند.»

او همچنین گفت که در دیدار چهره‌های اصلاح‌طلبان با مقامات حکومت، آن‌ها نگرانی خود را از اوضاع به مقام‌ها گفته‌اند.

شکوری‌راد اضافه کرد که در هر دو دیدار درباره به کارگیری لباس شخصی‌ها در سرکوب خیزش سراسری هشدار داده شده است.

او گفت: «ما گفتیم که حالا را با سال ۶۰ مقایسه نکنید. اکنون حدود ۷۰-۸۰ درصد مردم معترض و مخالف نظام‌اند».

پیشتر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، وضعیت کنونی ایران را با دهه ۶۰ مقایسه کرد و گفت که خدای امسال همان خدای دهه ۶۰ است.

جمهوری اسلامی در دهه ۶۰ هجری خورشیدی، با قلع و قمع گسترده مخالفان خود، هزاران نفر را اعدام کرد.

شکوری‌راد همچنین گفت که اگر احکام اعدام درباره بازداشت‌شدگان خیزش کنونی اجرا شود، «مثل این است که بنزین روی آتش ریخته شود».

پیشتر ایران‌اینترنشنال بر اساس اطلاعات رسیده به این رسانه اعلام کرده بود چهره‌های اصلاح‌طلب در جلسات خود با مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی، راهکارهایی را برای خروج حکومت از بحران و پایان دادن به خیزش انقلابی مردم علیه جمهوری اسلامی ارائه کرده‌اند.

بر اساس این اطلاعات، چهره‌های اصلاح‌طلب در این دیدارها با ابراز نگرانی از فشار وارد شده بر نیروهای امنیتی و انتظامی در سرکو‌ب‌ها، به خصوص در مناطق کرد‌نشین، نسبت به آنچه «تجزیه‌طلبی» به خصوص در مناطق مرزی کشور خواندند، ابراز نگرانی کرده‌اند.

بر اساس این اطلاعات، در این جلسه افرادی از جمله شکوری‌راد و حمیدرضا جلایی‌پور، از جبهه اصلاح‌طلبان حضور داشته‌اند.

خبرگزاری برنا، متعلق به وزارت ورزش و جوانان نیز به حضور بهزاد نبوی، حسین مرعشی، فاطمه راکعی و محمود صادقی در این نشست‌ها اشاره کرده است.

در ادامه تلاش اصلاح‌طلبان برای ارائه راهکار به جمهوری اسلامی برای پایان دادن به خیزش انقلابی مردم، محمدعلی ابطحی در اینستاگرامش از مکاتبه محمد خاتمی با علی خامنه‌ای و بی‌توجهی به آن خبر داد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
روزنامه‌های مشروطه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید