رییس پارلمان اروپا: تا اطلاع ثانوی با مقام‌های ایران تعاملی نخواهیم داشت

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۱

روبرتا متسولا، رییس پارلمان اروپا، از قطع تماس مستقیم بین هیات‌ها و کمیته‌های پارلمان اروپا با همتایان خود در ایران «تا اطلاع ثانوی» خبر داد و خطاب به معترضان خیزش انقلابی در ایران گفت: «با شما هستیم؛ با شما می‌مانیم.»

وی قطع روابط را در واکنش به تحریم نمایندگان پارلمان اروپا از سوی ایران عنوان کرد و از مقام‌ها جمهوری اسلامی خواست فورا به «سرکوب خشونت‌بار» معترضان پایان دهد.

او گفت: «پارلمان اروپا به شدت با مجازات اعدام و سرکوب خشونت‌بار اعتراض‌های مشروع مخالف است» و افزود ایننهاد قانون‌گذاری در اتحادیه اروپا به کسانی که «از خیابان‌های ایران چشمشان به ماست»، بی‌اعتنایی نمی‌کند.

وزارت‌ خارجه جمهوری اسلامی روز چهارم آبان گفته بود برخی نهادها و اشخاص در حوزه اتحادیه اروپا را به بهانه «حمایت از تروریسم» تحریم می‌کند چرا که موجب «نقض حقوق بشر علیه ملت ایران» شده است.

در سرکوب خیزش انقلابی ایرانیان در پی قتل مهسا امینی به دست پلیس امنیت اخلاقی، مقام‌های حکومت معترضان را «تروریست» خطاب کرده‌اند و قتل برخی از مخالفان و کودکان را به آنها نسبت داده‌اند.

سخنان متسولا در حمایت از خیزش انقلابی ایران موجب تشویق نمایندگان حاضر در صحن پارلمان شد. او همچنین ویدیویی از سخنرانی‌اش را با شعار «زن، زندگی، آزادی» به فارسی در توییتر منتشر کرد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
۲۴ با فرداد فرحزاد
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید