رابرت مالی: بازجوخبرنگاران تجسم تلاش حکومت برای ارعاب روزنامه‌نگاران هستند

جمعه ۱۴۰۱/۰۸/۲۷

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در توییتر درباره تحریم مقام‌های صداوسیما و علی رضوانی و آمنه‌سادات ذبیح‌پور به نقش آن‌ها در گرفتن اعترافات اجباری اشاره کرد و نوشت: «این افراد تجسم تلاش‌های جمهوری اسلامی برای ارعاب روزنامه‌نگاران و انتشار اطلاعات نادرست هستند.»

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران افزود: «این افراد تلاش‌های جمهوری اسلامی برای ارعاب روزنامه‌نگاران و انتشار اطلاعات نادرست را به تصویر می‌کشند.»

رابرت مالی خاطرنشان کرد: «صداوسیما مرتبا اعترافات اجباری روزنامه‌نگاران، دوتابعیتی‌ها، فعالان و زندانیان سیاسی را پخش می‌کند. علی رضوانی و آمنه‌سادات ذبیح‌پور از چهره‌های روی آنتن هستند. هر دو با اطلاعات جمهوری اسلامی و سپاه برای اعترافات اجباری در تلویزیون همکاری می‌کنند.»

رابرت مالی در ادامه توییت‌هایش نوشت که مصاحبه علی رضوانی با روح‌الله زم که ربوده و با اجبار به ایران بازگردانده شده بود، از بدترین اقداماتش بوده و او زم را مجبور به اعتراف کرد.

او همچنین در ارتباط با آمنه‌سادات ذبیح‌پور نوشت که او با تهیه مستندی ساختگی پیروان آیین بهائی را به نفوذ در مهدکودک‌ها متهم کرد و صدا و سیما مستند او را در جریان حملات سراسری به بهائیان منتشر کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا چهارشنبه رییس و مدیران ارشد صداوسیمای جمهوری اسلامی و دو بازجو خبرنگار آن را به دلیل نقش این سازمان در سانسور و محدودسازی آزادی بیان و همکاری آن با نهادهای امنیتی در پخش اعترافات اجباری و نشر اطلاعات کذب تحریم کرد.

پیمان جبلی،‌ رییس صداوسیما و محسن برمهانی، معاون این سازمان، احمد نوروزی، معاون برون‌مرزی صداوسیما، و یوسف پورانواری،‌ مدیر برنامه‌ریزی در بخش برون‌مرزی این سازمان، و علی رضوانی و آمنه‌سادات ذبیح‌پور، دو بازجوخبرنگار صداوسیما در فهرست این تحریم‌ها هستند.

وزارت خزانه‌داری در بیانیه خود گفت صدا و سیما اعترافات اجباری افرادی را پخش می‌کند که مجبور شده‌اند بگویند در اعتراضات اخیر نیروهای امنیتی بستگان آنها را نکشته‌اند و آنها در اثر تصادف و علت‌های دیگر جان خود را از دست داده‌اند.

پخش اعترافات اجباری مخالفان و معترضان از صدا و سیما از سال‌های ابتدایی روی کار آمدن جمهوری اسلامی ادامه داشته است. علاوه بر اعترافات اجباری در خیزش سراسری کنونی، پخش اعترافات اجباری نوید افکاری کشتی‌گیر محکوم به اعدام، علی یونسی و امیرحسین مرادی، دو دانشجوی زندانی، احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی-سوئدی و میلاد حاتمی، چهره‌ مشهور اینستاگرامی از جمله اعترافات اجباری است که در سال‌های اخیر اخذ و منتشر شده است.

پربیننده‌ترین‌ها

پوشش ویژه
خبر ورزشی
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید