انجمن قلم آمریکا از در خطر بودن جان نویسندگان و هنرمندان زندانی در ایران ابراز نگرانی کرد

شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۱

انجمن قلم آمریکا در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از در خطر بودن جان نویسندگان و هنرمندان زندانی در ایران، از ایجاد یک مکانیسم رسیدگی مستقل به نقض حقوق بشر در ایران حمایت کرد.

انجمن قلم آمریکا در این بیانیه‌‌‌ اعلام کرد که حکومت ایران با نقض گستاخانه حقوق بشر از جمله آزار و شکنجه سیستماتیک افراد در حبس، همراه با صدور احکام سریع و خشن، جان نویسندگان را در معرض خطر جدی قرار داده است.

این انجمن از درخواست کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل برای ایجاد یک مکانیسم رسیدگی مستقل به نقض حقوق بشر در ایران حمایت کرد.

کارین دویچ کارلکار، مدیر برنامه‌های «آزادی بیان در معرض خطر» در این انجمن اعلام کرد که جمهوری اسلامی با شکنجه در زندان و همچنین احکام سریع و خشن قضایی، جان نویسندگان را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد.

او نسبت به سلامت و امنیت نویسندگان زندانی و همچنین عدم رسیدگی پزشکی به آنان، ابراز نگرانی کرد.

در این بیانیه به نام حسین رونقی، وبلاگ نویس، سامان یاسین، خواننده رپ کرد، توماج صالحی، خواننده رپ، عماد قویدل، خواننده رپ، آتفه چهارمحالیان، شاعر، سعید هلیچی، مترجم، بهروز یاسمی، شاعر و گلرخ ابراهیمی، فعال مدنی اشاره شده است.

رضا خندان مهابادی و آرش گنجی هم دو عضو زندانی کانون نویسندگان و نرگس محمدی، فعال مدنی نیز دیگر زندانیانی هستند که در بیانیه انجمن قلم آمریکا به نام آنان اشاره شده است.

تازه‌ترین خبرها

اخبار
حرف آخر با پوریا زراعتی
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید