بیانیه ایران اینترنشنال درباره تهدید جانی خبرنگارانش از سوی سپاه پاسداران

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۶

شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال از تهدیدهای معتبری که خبرنگارانش از طرف سپاه پاسداران دریافت کرده‌اند، خبر داد. ایران اینترنشنال، شبکه خبری مستقل فارسی‌زبان مستقر در بریتانیا، در بیانیه‌ای اعلام کرد که کارکنانش از سوی پلیس متروپولیتن از تهدید‌ها علیه خود مطلع شده‌اند.

در این بیانیه با اشاره به شدت گرفتن تهدید‌های حکومت‌ ایران آمده: «پلیس متروپولیتن اکنون به طور رسمی به دو روزنامه‌نگار ایرانی‌-بریتانیایی ما اطلاع داده که این تهدیدها خطری قریب‌الوقوع، معتبر و قابل توجه برای زندگی آنها و خانواده‌هایشان است.»

ایران اینترنشنال در بیانیه خود آورده: «‌خبرنگاران ما به صورت ۲۴ ساعته در شبکه‌های اجتماعی مورد آزار قرار می‌گیرند، اما این تهدیدها علیه جان روزنامه‌نگاران ایرانی-بریتانیایی شاغل در بریتانیا، تشدید قابل توجه و خطرناک کارزار دولتی را برای ارعاب روزنامه‌نگاران ایرانی شاغل در خارج از کشور نشان می‌دهد.»

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: «این تهدید‌ به مرگ برای شهروندان بریتانیایی در خاک بریتانیا پس از چندین هفته هشدار سپاه پاسداران و حکومت ایران در مورد فعالیت یک رسانه فارسی‌زبان آزاد و بدون سانسور فعال در لندن صورت می‌گیرد.»

این بیانیه تاکید کرده: «بریتانیا خانه آزادی بیان است. ایران اینترنشنال به عنوان بخشی از این سنت، مفتخر است که با ارائه اطلاعات مستقل و بدون سانسور به ۸۵ میلیون نفر مردم ایران خدمت می‌کند.»

ایران اینترنشنال با اشاره به سرکوب‌های رسانه‌ای جمهوری اسلامی آورده: «نمی‌توان به جمهوری اسلامی ایران و به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجازه داد سرکوب رسانه‌ای مخرب خود را به بریتانیا صادر کند. نمی توان به سپاه پاسداران اجازه داد که خارج از کشور با مصونیت از مجازات دست به اقدام بزند.»

در این بیانیه همچنین آمده: «ما امیدواریم که دولت بریتانیا، جامعه جهانی و سایر سازمان‌ها در محکومیت این تهدیدات هولناک به ما بپیوندند و به تاکید بر اهمیت آزادی رسانه‌ها ادامه دهند.»

در پایان این بیانیه از پلیس متروپولیتن «به خاطر تلاش‌های قابل توجه آنها در حفظ امنیت خبرنگاران» تشکر شده است.

متن کامل بیانیه ایران اینترنشنال درباره تهدید جانی خبرنگارانش از سوی سپاه پاسداران

ایران اینترنشنال، شبکه خبری مستقل فارسی زبان مستقر در بریتانیا، از تهدیدات معتبری که خبرنگارانش از سپاه دریافت کرده‌اند، شوکه و عمیقا نگران است.

دو نفر از روزنامه‌نگاران ایرانی-بریتانیایی ما در روزهای اخیر از افزایش تهدیدها علیه‌ خود مطلع شده‌اند. پلیس متروپولیتن اکنون به طور رسمی به هر دو روزنامه‌نگار اطلاع داده که این تهدیدها خطری قریب‌الوقوع، معتبر و قابل توجه برای زندگی آنها و خانواده‌هایشان است. سایر کارکنان ما هم از سوی پلیس متروپولیتن از تهدیدهای جداگانه مطلع شده‌اند.

خبرنگاران ما به صورت ۲۴ ساعته در شبکه‌های اجتماعی مورد آزار قرار می‌گیرند اما این تهدیدها علیه جان روزنامه‌نگاران ایرانی-بریتانیایی شاغل در بریتانیا، تشدید قابل توجه و خطرناک کارزار دولتی را برای ارعاب روزنامه‌نگاران ایرانی شاغل در خارج از کشور نشان می‌دهد.

این تهدید‌ به مرگ برای شهروندان بریتانیایی در خاک بریتانیا پس از چندین هفته هشدار سپاه و حکومت ایران در مورد فعالیت یک رسانه فارسی‌زبان آزاد و بدون سانسور فعال در لندن صورت می‌گیرد.

بریتانیا خانه آزادی بیان است. ایران اینترنشنال به عنوان بخشی از این سنت مفتخر است که با ارائه اطلاعات مستقل و بدون سانسور، به ۸۵ میلیون نفر مردم ایران خدمت می‌کند. نمی‌توان به جمهوری اسلامی ایران و به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجازه داد سرکوب رسانه‌ای مخرب خود را به بریتانیا صادر کند. نمی توان به سپاه پاسداران اجازه داد که خارج از کشور با مصونیت از مجازات دست به اقدام بزند.

ما امیدواریم که دولت بریتانیا، جامعه جهانی و سایر سازمان‌ها در محکومیت این تهدیدات هولناک به ما بپیوندند و به تاکید بر اهمیت آزادی رسانه‌ها ادامه دهند.

مایلیم از پلیس متروپولیتن به خاطر تلاش‌های قابل توجه آنها در حفظ امنیت خبرنگاران تشکر کنیم

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها